Ostrzałka do noży Global czerwono-czarna

G-91/RB Global Global
229.00 PLN
229,00 zł
Dostawa od 10,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
G-91/RB
Wymiary
Długość ostrzałki 24 cm
Długość rączki 14 cm
Wysokość 5,8 cm
Szerokość 8 cm
Materiały
Tworzywo sztuczne

Opis produktu

Ostrzałka do noży Global czerwono-czarna sprawi, że Twoje noże kuchenne będą zawsze w idealnym stanie.

Dwufazowa ostrzałka wyposażona została w 2 koła do ostrzenia:

  • białe z grubym ziarnem,
  • różowe z ziarnem średniej grubości.


Ostrzałka Global przeznaczona jest do ostrzenia wszystkich rodzajów noży, z wyjątkiem tych o szlifach jednostronnych, np. tradycyjnych noży japońskich. Dzięki wodzie proces ostrzenia przebiega szybciej, a fabrycznie ustawione otwory pomagają naostrzyć nóż pod odpowiednim kątem. 

Gumowany uchwyt i podstawa mają właściwości antypoślizgowe, gwarantując pewny chwyt i komfort podczas ostrzenia noża.

Jak dobrze używać ostrzałki:

1. Przed użyciem należy napełnić komorę z kołami wodą i nie wylewać jej do końca ostrzenia. Woda nawilża ceramiczne ostrzałki i zapobiega przegrzaniu ostrza.
2. Chwycić mocno rączkę, żeby ostrzałka nie przesuwała się podczas ostrzenia.
3. Drugą dłonią chwycić nóż, tak by przytrzymać palcem wskazującym grzbiet klingi. Włożyć pionowo nóż do rowka z białym kołem (grube ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając. Ruch powtórzyć około 7-8 razy. Nie powinno się zbyt mocno przyciskać noża podczas przesuwania krawędzi w ostrzałce. Nadmierny nacisk może uszkodzić koła!
4. Po użyciu białego koła włożyć pionowo nóż do rowka z różowym kołem (średnie ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając 7-8 razy.
5. Po skończonej operacji umyć ręcznie nóż w gorącej wodzie i wytrzeć go do sucha ręcznikiem lub ściereczką. Zdjąć pokrywę i wypłukać ostrzałkę w czystej wodzie.

Cechy produktu:

  • dwufazowa ostrzałka wodna do noży w czerwono-czarnym kolorze,
  • dwa koła do ostrzenia - białe do ostrzenia z grubym ziarnem i różowe do ostrzenia średnim ziarnem,
  • idealna do wielu rodzajów noży,
  • antypoślizgowy uchwyt ułatwiający korzystanie z ostrzałki,
  • intuicyjna obsługa.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię