Oświetlenie dekoracyjne

Neony i oświetlenie dekoracyjne do domu, hotelu, restauracji.

Efektowne oświetlenie dekoracyjne

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach pełni nie tylko rolę praktyczną. Z pomocą oświetlenia można podkreślić atuty pomieszczenia i ukryć jego wady, można też efektywnie wpłynąć na proporcje przestrzeni. Ponadto oświetlenie pozwala wyodrębnić strefy w otwartych wnętrzach. To jednak nie wszystko, bo samo w sobie oświetlenie może być niezwykle dekoracyjne.

Designerskie neony

Neony wykorzystywano kiedyś masowo jako reklamy zewnętrzne. W latach 80-tych XX wieku zapomniano o nich i coraz rzadziej można je było spotkać na ulicach miast, ponieważ tradycyjne neony zastąpiły inne rodzaje reklam zewnętrznych. Obecnie coraz więcej osób dostrzega jaki urok miały miasta oświetlone nocą neonami. Dlatego też powstają kolejne inicjatywy renowacji neonów, które niejednokrotnie zostały zaprojektowane przez wybitnych grafików i artystów. Neony wkraczają też do nowocześnie urządzonych mieszkań, jako ciekawy dodatek podkreślający charakter wnętrz w miejskim stylu.

Świecące litery robią niesamowite wrażenie i można je powiesić w wielu miejscach. Neony świetlne mogą być doskonałym dodatkiem do pokoju zbuntowanego nastolatka, do awangardowego salonu, a nawet do sypialni, jako klimatyczny dodatek nad łóżkiem inspirowany słynnymi neonami z Moulin Rouge.

Oświetlenie dekoracyjne w tradycyjnym stylu

O ile neony świetlne to propozycja dla odważnych osób, szukających nietypowych form dekoracji świetlnych, o tyle wszelkiego rodzaju lampy naftowe, girlandy świetlne czy świecące dekoracje to rozwiązanie, które może zastosować każdy. Klasyczna lampa naftowa o ciekawym kształcie będzie się pięknie prezentować zarówno wieczorem, dzięki subtelnemu blaskowi, jak i nawet wtedy gdy jest nieużywana. Lampy naftowe, podobnie jak wszelkiego rodzaju świeczniki, lampki oliwne bądź latarenki, wprowadzają wyjątkowy domowy, przytulny nastrój.  Można z nich korzystać w dowolnym miejscu – w salonie, sypialni, ale także na tarasie lub w ogrodzie.

Nietypowe dekoracje świetlne

Znaczenie dekoracji świetlnych w aranżacji przestrzeni docenia każdy, kto choć raz ozdabiał choinkę w migoczące lampki, zachwycał się kurtyną świetlną czy układał miękkie cotton balls w swojej sypialni. Światło tworzy we wnętrzu wyjątkowy nastrój dlatego też warto stosować lampy dekoracyjne, jak również wszelkiego rodzaju dekoracje świetlne. Bardzo efektownie wygląda Lighthink Box czyli lampka oprawiona w drewniane pudełko (skrzynkę) z podświetleniem ledowym. Tego typu lampka posiada wkładkę ze szkła akrylowego z oryginalnym napisem. Zazwyczaj do lampki dołączone są dodatkowe arkusze co pozwala na zmianę napisów lub kolorów w zależności od nastroju. Ciekawostką jest też możliwość spersonalizowania lampki poprzez samodzielne zaprojektowanie jednej z takich wkładek. Lighthink Box doskonale pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub skandynawskim – ożywia je i subtelnie rozświetla.