Otwieracz do butelek Alessi Virgula Divina

FGO06 Alessi Alessi
163.00 PLN
163,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
FGO06
Wymiary
10,7 x 5,6 x 1,4 cm
Materiały
Stal szlachetna 18/10

Opis produktu

Nietuzinkowy otwieracz do butelek Virgula Divina od marki Alessi. Trwały, solidny i elegancki – wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej 18/10. Kształt otwieracza został zainspirowany drewnianą różdżką do wykrywania podziemnych źródeł wody. Tajemnicze narzędzie w kształcie litery „Y” było znane już w starożytności, a wiara w jego skuteczność przetrwała w niektórych kręgach po dziś dzień. Otwieracz Virgula Divina służy podobnym celom – pozwala dostać się do źródła, tyle, że ukrytego w butelce. W przeciwieństwie do różdżki – działa niezawodnie! Projektant, Frédéric Gooris, zadbał o odpowiednio wyprofilowany uchwyt, który stanowi wygodne oparcie w czasie otwierania butelki. Aby uzyskać dostęp do ulubionego napoju wystarczy delikatnie podważyć kapsel.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Frédéric Gooris to belgijski projektant przemysłowy, którego prace wyróżniają się oryginalnymi i zabawnymi formami. Za kluczową kwestię uważa spełnienie potrzeb i oczekiwań potencjalnego klienta. Otworzył Studio Gooris, które specjalizuje się w projektowaniu wielu różnych przedmiotów m.in. zegarków, oświetlenia, produktów dla dzieci oraz elementów wyposażenia wnętrz. Jest również współzałożycielem firmy Bombol, która zajmuje się projektowaniem mebli dziecięcych. Obecnie mieszka w Hongkongu, gdzie otworzył filię swojej firmy. Współpracuje z takimi markami jak Alessi, Lavazza, Traget, Foreverlamp, Siemens czy Nissan.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię