Patelnia grillowa Alessi Edo

PU304 Alessi Alessi
600.00 PLN
600,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
PU304
Wymiary
40 x 24,5 cm
Materiały
żeliwo
Typ kuchni

Opis produktu

Patelnia grillowa Alessi Edo, zaprojektowana przez Patricię Urquioli, która inspirowała się życiem Japonii - Edo to dawna nazwa dzisiejszego Tokio. Wykonana jest z żeliwa, które szybko i równomierne rozprowadza ciepło. Dno wyposażono w specjalne wypustki, które unoszą produkty, umożliwiając odciekanie nadmiaru wytopionego tłuszczu. Charakterystyczne żłobienie umożliwia grillowanie steków, delikatnych ryb oraz warzyw. Płyta posiada dwa, lekko wywinięte uchwyty, które dodają naczyniu lekkości oraz pozwalają na wygodne przenoszenie patelni. Dzięki patelni grillowej z łatwością przygotujesz ulubione potrawy, w nowej, mniej kalorycznej wersji.
Można używać na wszystkich typach kuchenek, również na płycie indukcyjnej.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Patricia Urquiola to hiszpańska projektantka i architekt, która nie boi się eksperymentować z kształtami, kolorami oraz fakturami. W swoich pracach stosuje niecodzienne rozwiązania – szuka nowych motywów oraz innowacyjnych połączeń materiałów. Specjalizuje się w projektowaniu mebli oraz przedmiotów codziennego użytku. W 2001 r. założyła własne studio, a do jej klientów należą B&B Italia, Driade, Alessi i Cassina. Na uwagę zasługuje kolekcja Urkiola o niezwykle surowej, architektonicznej formie, stworzona dla marki Georg Jensen. Seria jest inspirowana wzorami z kultowej kolekcji Bernadotte.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię