Skandynawskie stoliki i ławy kawowe, stoliki pomocnicze i konsole.

Stoliki kawowe i pomocnicze

 • nowość
 • nowość
Stolik kawowy Polspotten Pixel Stolik kawowy Polspotten Pixel
Producent: Polspotten
Cena:

2 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
 • nowość
Stołek Polspotten Tip Tap, beżowy Stołek Polspotten Tip Tap, beżowy
Producent: Polspotten
Cena:

1 540,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Stołek Polspotten Tip Tap, koralowy Stołek Polspotten Tip Tap, koralowy
Producent: Polspotten
Cena:

1 540,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Stołek Polspotten Tip Tap, biały Stołek Polspotten Tip Tap, biały
Producent: Polspotten
Cena:

1 540,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Stołek Polspotten Tip Tap, czarny Stołek Polspotten Tip Tap, czarny
Producent: Polspotten
Cena:

1 540,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
Stołek Polspotten Tip Tap, żółty Stołek Polspotten Tip Tap, żółty
Producent: Polspotten
Cena:

1 540,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość

Stoliki do kawy i pomocniki

Stoliki kawowe do salonu to nie tylko must have, czy też praktyczny mebel do podawania kawy. Nowoczesne stoliki kawowe i pomocnicze bywają najciekawszym akcentem aranżacji i mogą skupić na sobie uwagę domowników i gości. Jak wybrać kształt i rozmiar stolika? Czym się różni stolik kawowy od pomocniczego? Jakie stoliki są modne?

Stoliki kawowe

Stolik kawowy (czasem zwany także ławą) zwykle jest obszerniejszy od pomocniczego i można na nim podać kawę i przekąski dla 3-6 osób. Zwykle ma wysokość w przedziale 28 – 45 cm. Stolik kawowy ustawiamy przed sofą, lub między fotelami zachowując około 45 cm odległości od mebli do siedzenia w celu zapewnienia prawidłowego ciągu komunikacyjnego.

Stoliki pomocnicze

Stoliki pomocnicze to pojęcie bardzo szerokie obejmujące stoliki pełniące różne funkcje – np. małe stoliczki ustawiane z boku sofy, lub obok fotela (odpowiednie dla 1 osoby), stoliki-wózki na kółkach które pełnią funkcję barku, niewielkie konsolki służące za podstawę dekoracyjnego kwiatu, lub rzeźby, itd. Stoliki pomocnicze występują w przeróżnych kształtach i wysokościach.

Jak wybrać stolik do salonu?

Wybierając stolik do salonu dopasujmy go kształtem, wielkością i stylem do aranżacji mebli do siedzenia (sofy, foteli, puf). Do sofy dwuosobowej odpowiedni będzie stolik kawowy kwadratowy, wąski stolik prostokątny, lub owalny, albo zestawienie dwóch niewielkich stolików pomocniczych z blatami na różnych wysokościach. Do sofy trzy- i czteroosobowej odpowiedni będzie obszerniejszy stolik prostokątny, okrągły, lub owalny. Do sof narożnych natomiast najlepsze będą kwadratowe lub prostokątne stoliki z zaokrąglonymi rogami. Do bardzo dużych narożników centralnie ustawiony stolik kawowy może okazać się niewystarczający, gdyż osoby zajmujące skrajne miejsca będą zmuszone wstać by sięgnąć do stolika. Warto do nich dodać także niewielki stolik pomocniczy z boku, tak, by można było odłożyć tam filiżankę czy szklankę bez ruszania się z miejsca. Do niewielkich salonów, gdzie jest wiele różnych mebli do siedzenia (fotele, pufy) warto wybrać okrągły stolik – zaoszczędzi miejsce i będzie łatwo dostępny dla wszystkich.

Długość stolika (lub też długość zestawienia dwóch stolików, albo średnica w przypadku stolików okrągłych) powinna odpowiadać około 60-70% długości sofy – takie zestawienie jest optymalne pod względem ergonomii i daje znakomity efekt aranżacyjny. Jeśli chodzi o wysokość – powinna być zbliżona do wysokości siedziska sofy (zwykle około 45 cm), chyba że…. lubimy się relaksować trzymając nogi na stole – wtedy wybierzmy stolik niższy o wysokości 28-35 cm.

Jakie stoliki kawowe są modne?

Nowoczesne stoliki kawowe także podlegają modom i wnętrzarskim trendom. Z początkiem XXI wieku do lamusa odeszły praktyczne stoliki ze szklanym blatem, i futurystyczne - z płyty MDF z blatem laminowanym na wysoki połysk, a ich miejsce zajęły stoliki z naturalnych trwałych materiałów odpowiednie do użytku indoor i outdoor.

Stolik kawowy z marmurowym blatem - poprzez użycie szlachetnego materiału tworzy wrażenie niewymuszonego naturalnego luksusu. Marmurowe blaty świetnie łączą się z drewnem i stalą malowaną proszkowo. Pamiętajmy, że marmur jest wymagającym materiałem, wymagającym regularnej konserwacji, jednak jego uroda wynagrodzi nasze trudy.

Stolik kawowy z blatem terrazzo – bestseller europejskich targów wnętrzarskich od 2017 roku. Jest praktycznie niezniszczalny! Najczęściej blat terrazzo łączy się z stalowymi lakierowanymi nogami. Taki stolik możemy wynieść na taras i bezpiecznie tam pozostawić, bez obawy o to, że niesprzyjające warunki atmosferyczne doprowadzą do jego uszkodzeń.

Stolik kawowy drewniany – jest po prostu ponadczasowy. Taki stolik będzie nam towarzyszył przez wiele lat i nigdy się nie znudzi. Warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna z jakiego jest wykonany i staranność jego wykończenia.

Sklep Czerwona Maszyna ma w swojej ofercie nowoczesne stoliki kawowe i pomocnicze wysokiej jakości. Służymy też fachowym doradztwem w wyborze modelu odpowiedniego do Państwa potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium