Pojemnik uniwersalny Holmegaard Palet 0,7 l, zielony

4343408 Holmegaard Holmegaard
180.00 PLN
180,00 zł
Dostawa +14,90 zł
Wysyłka: 10-15 dni roboczych
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 123 124 000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4343408
Wymiary
Wysokość: 14,5 cm
średnica: 9,8 cm
pojemność: 0,7 l
Materiały
szkło ręcznie dmuchane, drewno dębowe

Opis produktu

Pojemnik uniwersalny Holmegaard Palet 0,7 l, zielony do przechowywania żywności oraz innych drobiazgów. Wykonany z ręcznie dmuchanego szkła, z zewnątrz zielony w środku biały. Posiada pokrywę z naturalnego drewna dębowego, która umożliwia szczelne zamkniecie pojemniczka. Pojemnik z serii Palet to projekt z lat 60- tych, dlatego bardzo długo były rarytasem dla kolekcjonerów, poszukiwanym na pchlich targach. Obecnie marka Holmegaard zdecydowała się wznowić ich produkcję. Są dostępne w sześciu soczystych kolorach i pięciu rozmiarach.

Seria Palet powstała już w latach 60-tych XX wieku. Projektant Michael Bang połączył dmuchane, malowane na wysoki połysk szkło z naturalnym drewnem dębowym tworząc niepowtarzalną kolekcję pojemników i młynków. Palet urzeka nas soczystymi kolorami oraz niezwykłą starannością wykonania.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię