Popielniczka Officina Alessi Ø 12 cm, złota

90047 Officina Alessi Officina Alessi
615.00 PLN
615,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: Do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 12 312 4000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
90047
Wymiary
Ø 12,1 cm
wysokość 6,8 cm
Materiały
Stal szlachetna

Opis produktu

Ekskluzywna popielniczka ze spodem w kolorze złota i przykrywką z wysokiej jakości stali szlachetnej. Na stole, biurku czy w gabinecie prezentuje się jak małe dzieło sztuki: niczym stojąca na klasycznej nóżce miseczka z pałacu sprzed lat. Popielniczka posiada specjalną podstawkę na cygaro.
Elegancja w minimalistycznym stylu.
Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie.

Marka

Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 znanych linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie. Officina Alessi to najwyższa jakość i wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Projektant

Marianne Brandt – niemiecka projektantka, malarka, fotografka i rzeźbiarka związana z Bauhausem. W jej pracach widać inspirację osiągnięciami kubizmu oraz konstruktywizmu. Chętnie sięgała po geometryczne formy i surowe, eleganckie materiały: stal, srebro, aluminium. Projektowała przedmioty codziennego użytku – lampy, metalowe popielniczki, serwisy do kawy i herbaty oraz inne przedmioty gospodarstwa domowego. Jeden z jej kultowych projektów – czajnik na herbatę Model No. MT49 został sprzedaży na aukcji w 2007 roku za rekordową sumę 361 000 dolarów. 

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(1) Dodaj opinię 1 0 5 5
5.0
Alina 26.02.2018
Widziałam ją w muzeum Bauhausu w Berlinie, bardzo przypadła mi do gustu