Pozytywka Officina Alessi Circus Ballerina

MW37 Officina Alessi Officina Alessi
5760.00 PLN
5 760,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 10-15 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MW37
Wymiary
15,2 x 10,4
wysokość: 16 cm
Materiały
Stal szlachetna 18/10

Opis produktu

Pozytywka, która pozytywnie Cię zaskoczy! Ballerina z limitowanej kolekcji Alessi Circus to przedmiot, który nawiązuje do znanych, cyrkowych postaci. Ballerina składa się z podstawy w kształcie cyrkowej platformy, wyposażonej w mechanizm, który odtwarza charakterystyczną melodię. Projektant wybrał utwór, który zwiastuje początek cyrkowego widowiska – Entry of the Gladiators, autorstwa znanego kompozytora Juliusa Fučíka. Na podwyższeniu umieszczone są dwie postacie – lekko stąpająca po ziemi słonica z ogromnym zamiłowaniem do baletu oraz mała myszka zachwycona jej talentem. Słonica stoi jedną nogą na złotej kuli, a w trąbie trzyma kolorowy parasol. Przedmiot został złożony z osiemnastu elementów ze stali szlachetnej, wykonanych za pomocą trzech różnych procesów produkcyjnych. Doskonały prezent dla kolekcjonera, szczególnie dla prawdziwego konesera sztuki użytkowej.

Edycja limitowana: 1000 numerowanych egzemplarzy (od 0 do 999) i 9 egzemplarzy autorskich.

Luksusowe przedmioty kuchenne z limitowanej edycji Alessi Circus to pomysł Marcela Wandersa – holenderskiego projektanta, który stał się znany na arenie międzynarodowej dzięki kultowemu krzesłu Knotted Chair. Twórca tych pięknych drobiazgów pragnął uchwycić cyrkowy spektakl w produktach codziennego użytku. Sięgnął więc po śmiałe kolory – czerwony, żółty, złoty i połączył je z klasyczną bielą i czernią. Do tego geometryczne wzory, takie jak koła, paski, stożki, które nawiązują do znanych na całym świece, cyrkowych symboli. Autor tłumaczy, że cyrk to doświadczenie niezwykle zmysłowe, magiczne, a nawet mistyczne. Takie są jego przedmioty – balansują na granicy sztuki i designu. Jedno jest pewne – wprowadzą do Twojego życia odrobinę fantazji i radości!

Marka

Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 znanych linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie. Officina Alessi to najwyższa jakość i wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Projektant

Marcel Wanders – projektant i dekorator wnętrz, który stał się znany na arenie międzynarodowej dzięki kultowemu krzesłu „Knotted Chair”. Jego projekty balansują na granicy sztuki i designu – są bardzo plastyczne, dynamiczne i efektowne. W 1995 r. otworzył własne studio projektowe w Amsterdamie. Jest jednym z założycieli i dyrektorem artystycznym marki Moooi. Wanders zajmuje się także projektowaniem luksusowych kolekcji limitowanych oraz dekorowaniem prywatnych rezydencji w Amsterdamie, Dżakarcie i na Majorce. Jego prace silnie oddziałują na emocje – bawią, zaskakują, a przede wszystkim inspirują.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię