Prezenty na BabyShower

Prezenty na BabyShower

Coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia typu baby shower, organizowane tuż przed narodzinami dziecka. Na takiej imprezie nie może zabraknąć najbliższych przyjaciół, zabawnych gier oraz… prezentów! Podpowiadamy, co kupić przyszłej mamie. Czerwona Maszyna proponuje piękne dodatki do pokoju dziecięcego, przytulanki oraz zabawki dla malucha.

Designerskie prezenty na baby shower

Baby shower to impreza, która przybyła do nas zza oceanu i powoli zdobywa coraz większą popularność. Dla tych, którzy nie wiedzą, warto wspomnieć, że baby shower to typowo kobieca impreza polegająca na świętowaniu zbliżających się narodzin upragnionego dziecka. To czas na ploteczki, gry, bezalkoholowe drinki i prezenty dla maluszka, które pomogą przyszłej mamie stworzyć bogatą wyprawkę dla dziecka. W Polsce ta impreza ma swego mocnego konkurenta - pępkowe, które zwykle organizuje tata, by uczcić narodziny maluszka.

Jeśli organizujecie pępkowe, czy też baby shower dla ciężarnej przyjaciółki lub krewnej, albo jesteście na taką imprezę zaproszeni to podpowiadamy jakie prezenty będą idealne na tę okazję.

Prezent dla niemowlaka

Nie każda osoba uczestnicząca w baby shower wie, co byłby przydatne niemowlakowi, szczególnie jeśli sama nie ma jeszcze dzieci. Jednak okazuje się, że wybór wcale nie musi być trudny. Najbardziej oczywistym prezentem dla niemowlaka są przytulanki. Piękne, kolorowe przytulanki nie tylko będą towarzyszyć dziecku od pierwszych dni życia, ale też sprawią, że pokój dziecięcy nabierze wyjątkowej atmosfery. Tak samo doskonały na prezent dla niemowlaka jest śliczny kocyk dziecięcy. Zarówno kocyki, jak i przytulanki to prezenty, które zawsze są udane i przydatne, nawet jeśli przyszła mama otrzyma ich kilka. Podobnie jak kocyki i przytulanki, świetne są inne prezenty dla niemowlaka, które pomogą pięknie urządzić dziecięcy pokój – zawieszki i karuzele nad łóżeczko dziecięce, poduszeczki, kolorowa lampka. Warto też zwrócić uwagę na piękne ramki na zdjęcia, ekspozytory na drobiazgi, kolorowe wieszaczki i dekoracje ścienne.

Prezent dla przyszłej mamy

Prezent na baby shower nie musi być rzeczą, z której skorzysta wyłącznie dziecko. Dobrze sprawdzają się też wszelkiego rodzaju gadżety, które ułatwiają przyszłym rodzicom opiekę nad maluszkiem. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zakup wagi pediatrycznej, podgrzewacza do butelek, bawełnianego kosza na bieliznę lub zabawki. Fantastycznym prezentem, który doceni przyszła mama jest też monitor snu. Elektroniczna niania wygląda niezwykle dekoracyjnie i stanowi piękny element w dziecięcym pokoju, a przy tym pozwala czuwać nad dzieckiem bez konieczności ciągłego doglądania maluszka, jest to więc doskonały prezent dla przyszłej mamy. Oczywiście do tego typu prezentów można też dołożyć praktyczne pieluszki, smoczki, otulacze, ręczniki, śpioszki i wiele innych rzeczy. Przyszła mama ucieszy się tez z pięknego breloczka, w którym będzie mogła umieścić zdjęcie swojego dziecka. Dzięki temu będzie miała jego wizerunek zawsze przy sobie, nawet gdy wyjdzie z domu lub po kilku miesiącach wróci do pracy.

Prezent na baby shower lub pępkowe

Choć zasadniczo przyjmuje się, że na baby shower kupuje się prezenty przydatne noworodkowi, to można też pomyśleć o rzeczach, które przydadzą się dziecku w niedalekiej przyszłości. Dlatego też ciekawą propozycją jest zakup designerskich sztućców dla dzieci lub kolorowego zestawu obiadowego. Dobre też będą wszelkiego rodzaju zabawki, które będą towarzyszyć dziecku w kolejnych miesiącach życia, jak choćby foremki na babeczki.