Listwy i skrzynki na klucze

Designerskie listwy i skrzynki na klucze

Stylowo zdobią przedpokój, w idealny sposób łącząc w sobie zalety natury czysto praktycznej oraz estetycznej – skrzynkę na klucze czy wieszak na klucze znajdujemy dziś w coraz większej ilości domów. Trudno wszak dziwić się temu, dzięki nim nigdy nie musimy szukać kluczy, kiedy wychodzimy, a dodatkowo zawsze wiemy, gdzie jest ich miejsce, gdy powracamy do własnych czterech ścian. Listwę na klucze lub skrzynkę na klucze śmiało można określić mianem najbardziej praktycznego elementu przedpokoju.

Skrzynka na klucze czy wieszak na klucze?

W przypadku takiego dylematu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim indywidualne preferencje i gusta. Na wieszaku na klucze są one widoczne, w skrzynce na klucze możemy je sprytnie ukryć. Czasami zdarza się, że klucze porysują wieszak  - to przemawiałoby na korzyść skrzynki na klucze. Jednak skrzynka na klucze musi być każdorazowo otwierana i zamykana, odwieszenie kluczy na wieszak zajmuje znacznie mniej czasu. W przypadku gdy kluczy mamy dużo, lub też lubimy porządkować je i zawsze mieć przy sobie tylko te, które akurat są potrzebne - bardziej odpowiednia będzie skrzynka na klucze z dużą ilością haczyków.

Nowoczesna i praktyczna skrzynka na klucze

Jaka skrzynka na klucze powinna znaleźć się w przestrzeni przedpokoju? Przede wszystkim idealnie dopasowana do stylu i kolorystyki, jakie w niej panują. Miłośnikom klasycznych i sprawdzonych rozwiązań na pewno przypadnie do gustu zamykana skrzynka na klucze ze stali szlachetnej i szkła. Projektanci zadbali o to, by skrzynka była wielofunkcyjna – do agnetycznej powierzchni jej frontu można z powodzeniem przyczepiać listy, pocztówki czy karteczki – przypominajki. Jeśli używamy na co dzień dużej ilości kluczy, warto wybrać skrzynkę na klucze z pokaźną ilością haczyków w środku. Wybrana przez nas skrzynka może mieć orientację poziomą lub pionową – w zależności od ilości miejsca oraz naszych preferencji.

Wygodny wieszak  lub listwa na klucze

Gdy wybieramy wieszak na klucze, możemy rzecz jasna pójść w stronę prostoty i minimalizmu, wybierając klasyczny, nierzucający się w oczy model. Kiedy jednak pragniemy, by nasz wieszak na klucze odzwierciedlał nasze umiłowanie do oryginalnych form  i niebanalnego designu, postawmy na model o iście kosmicznym kształcie. Warto wybierać też wielofunkcyjne rozwiązanie, wszak w rzeczywistości XXI wieku listwa na klucze to jednocześnie półka na listy. Unikamy w ten sposób otaczania się nadmierną ilością przedmiotów. Wieszak na ubrania, który pomieści także klucze? To bardzo pomysłowe.  Minimalizm sprawdza się w codziennym życiu.