Odbojniki i kliny do drzwi

Funkcjonalne odbojniki i kliny do drzwi

Trzaskające drzwi i okna z powodu przeciągu czy zniszczone ściany przez klamkę, która w nie stale uderza, nie są czymś czego pożądamy w naszych domach. Dlatego warto zastosować bardzo proste akcesoria jakimi są odbojniki oraz kliny do drzwi.

Praktyczny stoper do drzwi

Odbojnik do drzwi skutecznie ochroni ścianę przed uszkodzeniami, które powodują zbyt szeroko otwierające się drzwi, jak również utrzyma je w odpowiedniej dla nas pozycji. Wśród wielu odbojników można wybrać stopery montowane na stałe lub mobilne. Są one tworzone z metali lub tworzyw sztucznych. Najważniejsze jednak, żeby stoper do drzwi był solidny, odporny na uszkodzenia, stabilny, ciężki i nie powodował niszczenia drzwi. Oprócz tradycyjnych stoperów montowanych do podłogi lub ściany dużą popularnością cieszą się wolnostojące stopery oraz kliny do drzwi. Są one mobilne i pozwalają na zablokowanie drzwi otwartych na oścież, jak i uchylonych. Zaletą jest brak jakiegokolwiek montażu i możliwość wykorzystania jednego ogranicznika w różnych pomieszczeniach. Takie blokady można też zastosować do okien w trakcie wietrzenia mieszkania. Pomysłowe są również odboje magnetyczne, których magnes przyciąga klamkę pozostawiając drzwi otwarte. Prosta i niedroga blokada do drzwi, właściwie dobrana do indywidualnych potrzeb, znacznie podniesie komfort w każdym mieszkaniu i domu.

Odbojnik do drzwi – fantastyczny dodatek dekoracyjny

Stoper do drzwi jest bardzo praktyczną dekoracją. Dzięki pomysłowości projektantów blokady do drzwi przybierają bardzo ładne, niekiedy zaskakujące formy. Wysoka jakość materiałów, a także ciekawa kolorystyka i perfekcyjne wykonanie sprawiają, że ten z pozoru niewidoczny detal urasta do stylowej dekoracji. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest wybór odbojnika ze stylową figurką lub takiego, który ma ciekawy kształt i kolor. Tego typu stopery będą one świetnie wyglądały w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Z kolei blokady do drzwi o prostych, opływowych kształtach, w stonowanej kolorystyce będą idealne do wnętrz w stylu minimalistycznym. Jasne odbojniki w kształcie ciekawych figurek, to z kolei propozycja stworzona do mieszkań w stylu skandynawskim. Mówi się, że luksus i elegancja tkwią w szczegółach, choć oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, aby kupić taki odbojnik do drzwi, który jak najmniej będzie się rzucał w oczy.

Ograniczniki do drzwi są idealne do domów, ale są także niezastąpione we wszystkich tych miejscach, w których panuje duży ruch, a więc w sklepach, biurach, gabinetach i siedzibach firmy.