Półki, łyżki, akcesoria do butów

Funkcjonalne półki, łyżki i akcesoria do butów

Półka na buty, łyżka, i pasta do butów – bez tych elementów wielu z nas nie wyobraża sobie praktycznego przedpokoju. Wszak odpowiednio przechowywane i zadbane obuwie świadczy w dużej mierze o nas samych. Warto więc zadbać o to, by artykuły te wyróżniały się zarówno walorami natury praktycznej, jak i estetycznej – będą wtedy interesującym uzupełnieniem przestrzeni.

Półki na buty

Podstawowa zasada podczas wybierania jest taka, że półka na buty powinna zajmować stosunkowo niewiele miejsca przy jednoczesnym zachowaniu maksimum pojemności. Przedpokój to zwykle nieduża przestrzeń i zagracanie jej imponujących rozmiarów meblem mijałoby się z celem. Warto, by  półka na buty była dobrana w zgodzie ze stylem i kolorystyką panującymi we wnętrzu. Metal, połączenie stali i drewna, tworzywo sztuczne – półka na buty może być stworzona z różnych materiałów. Pomyślmy o takim, który będzie odporny na zarysowania i wilgoć oraz zabrudzenia. Półka utrzymana w jasnych barwach powiększy optycznie niewielką przestrzeń. Nie bez znaczenia jest także ilość i rodzaj obuwia, jakie zamierzamy w niej przechowywać. Sprawdza się zasada, że na modele sezonowe jest półka na buty, zaś pozostałe pary chowa się nieco głębiej, robiąc roszady kilka razy do roku i wymieniając buty z półki z tymi ze schowka. Rozwiązaniem typu 2w1 jest funkcjonalna ławka z półką na buty. Można zarówno wygodnie założyć i zdjąć obuwie, jak i je przechowywać. 

Akcesoria do obuwia

Designerska polerka pozwoli zadbać o stan butów, stając się jednocześnie bardzo interesującym elementem przestrzeni. Można pozwolić sobie na nią wówczas, kiedy dysponujemy pokaźną ilością miejsca. Da się dzięki niej wyczyścić obuwie bez konieczności schylania się – to bardzo wygodne. 

Gdy nasz przedpokój jest niewielkich rozmiarów absolutnym niezbędnikiem będzie łyżka i pasta do butów. Łyżka zagwarantuje łatwe wkładanie obuwia. Może ona mieć klasyczną lub bardzo oryginalna formę. Designerskie modele stanowiły będą niebanalny gadżet w przedpokoju. Lekko zaokrąglone krawędzie łyżki do butów pomogą w uniknięciu uszkodzeń obuwia, a jej stabilność zapewni użytkowanie przez wiele lat.

W podróży z pewnością przyda się zestaw do pielęgnacji obuwia. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bowiem poszczególne elementy składowe (jak pasta czy łyżka do butów) będą znajdowały się w poręcznym futerale. Elegancki zestaw do pielęgnacji butów stać się może także ciekawym prezentem dla dżentelmena, który nawet podczas wyjazdów pragnie mieć obuwie w idealnym stanie.