Dekoracja salonu

Dekoracja salonu

Odpowiednio dobrane detale oraz ozdoby mogą zmienić charakter pomieszczenia. W Czerwonej Maszynie znaleźć można ciekawe dodatki, dzięki którym każdy salon nabierze koloru i indywidualnego charakteru. Przejrzyj designerskie wazony, donice, wysokiej jakości dywany, ciekawe figurki, świeczniki, poduszki, a także różnego rodzaju dekoracje ścienne – obrazy, zegary, lustra oraz ramki na zdjęcia.

Promocje

Bestsellery

Stylowa dekoracja salonu

Salon to pomieszczenie o funkcji reprezentacyjnej. To do niego zapraszani są goście, ponadto domownicy właśnie tutaj znajdują przestrzeń do relaksu, wypoczynku i spędzenia wspólnie czasu.Zwykle więcej czasu poświęcamy na wybór mebli - sof, stolików, lecz tak naprawdę o charakterze salonu świadczą odpowiednio dobrane dekoracje. Dodatki i ozdoby do salonu to elementy, które nadadzą pomieszczeniu określony styl. Skandynawski, industrialny, loftowy, vintage, japandi– do każdego stylu  znajdziemy odpowiednie wyposażenie salonu o charakterze ozdobnym. Designerskie ramki na zdjęcia, poduszki dekoracyjne, lampy do salonu, misy na owoce, … szereg zestawionych z sobą elementów dekoracyjnych zadecyduje o odbiorze tej przestrzeni. Czym powinniśmy się kierować, gdy kupujemy dekoracje salonu? Przede wszystkim własnymi preferencjami oraz dbałością o to, by nowe elementy pasowały kompozycyjnie do całości.

Dekoracje ścienne i wiszące

Kiedy myślimy o ozdabianiu przestrzeni, powinniśmy wziąć pod uwagę dekoracje ścienne oraz wiszące, bowiem pusta i pozbawiona elementów upiększających ściana będzie nazbyt surowa nawet dla miłośników minimalizmu. Ozdabianie ścian i okien dzięki zastosowaniu obrazów czy też designerskich aplikacji to metoda na to, by zagościła w nim przytulność.  Dekoracje metalowe podkreślą nowoczesny charakter przestrzeni.

Wiszące ramki na zdjęcia z fotografiami przedstawiającymi domowników to znakomity sposób na personalizację salonu, podkreślenie jego rodzinnego charakteru. Domowa galeria w pokoju dziennym to ciekawa dekoracja ścienne i element osobisty zarazem. Mosiężne, drewniane, plastikowe – ramki do zdjęć tworzy się z różnych materiałów, więc można z powodzeniem dobrać je do stylu panującego w salonie.

Stojące dekoracje do salonu

Stawiane zwykle na komodach, półkach czy na kominku – stojące dekoracje do salonu świadczyły będą o preferencjach domowników i ich guście. Styl pomieszczenia podkreślą na pewno ramki do zdjęć stojące na nóżkach. Umieszczone w nich grafiki dodadzą wnętrzu przytulności. Ciekawym elementem ozdobnym w salonie okaże się też album na zdjęcia. Dzięki jego zastosowaniu grafiki będą uporządkowane, a ich oglądanie zostanie ułatwione. Elegancki album na zdjęcia postawiony na półce ciekawie ozdobi przestrzeń.

Lampy wiszące do salonu i lampki dekoracyjne  nie tylko oświetlą przestrzeń punktowo, ale i stylowo ją udekorują. Modne lampiony wprowadzą do wnętrza element tajemniczości, a rozproszone światło zagwarantuje przytulność. Świeczniki ustawione na półkach czy stoliku kawowym staną się ciekawym uzupełnieniem przestrzeni.

Patera na owoce pomoże je stylowo wyeksponować, a jednocześnie przypomni domownikom o sięganiu po te pełne witamin produkty. Minimalistyczne kosze na owoce sprawdzą się w nowoczesnej przestrzeni, modele retro to propozycja dla lubiących stylistyczny powrót do przeszłości. Kiedy któryś z domowników jest palaczem, elegancka lub zabawna (w zależności od preferencji) popielniczka zdecydowanie się przyda. Te elementy wykonywane są zwykle z wysokiej jakości ceramiki lub stali szlachetnej, dzięki temu dobrze sprawdzają się jw funkcji ozdoby. Modne wazony do salonu pomieszczą pachnące bukiety kwiatów, stając się zarazem ciekawym elementem dekoracyjnym.

Donice do salonu, czyli zieleń dekoracyjna

Stanowią ochronę dla kwiatów, jednocześnie dekorując przestrzeń. Donice dekoracyjne, osłonki i stelaże na doniczki to interesujący element wystroju, który warto dopasować do całości pomieszczenia. Stojące czy wiszące, wykonane ze stali, ceramiki, o geometrycznych lub klasycznych kształtach -  wybór jest bardzo szeroki.

Tekstylia, czyli poduszki dekoracyjne, pledy i koce

Te dekoracje do salonu sprawią, że zagości w nim przytulność i domowa atmosfera. Poduszki ozdobne poukładane na sofie to ozdobny niezbędnik w rodzinnym pokoju dziennym. Gdy wybierzemy modele ze zdejmowanymi powłoczkami, będziemy mogli co jakiś czas zmienić ten element wystroju w zależności od trendów czy własnych preferencji. Koce i pledy jako dekoracje salonu nie tylko go ozdobią, ale spełnią funkcję praktyczną, stając się okryciem dla domowników w chłodny dzień.

Akcesoria kominkowe

Wyposażenie salonu świetnie uzupełnią stylowe akcesoria kominkowe. Dzięki ich zastosowaniu zadbamy o pełną ciepła (dosłownie i w przenośni) atmosferę we wnętrzu oraz o jego przytulność. Eleganckie komplety narzędzi kominkowych, pojemniki na drewno, zmiotki i łopatki – przydadzą się w salonie, w którym jednym z wiodących elementów składowych jest kominek.