Akcesoria kominkowe

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: jest w magazynie głównym Usuń ten produkt brak w magazynie Usuń ten produkt

Nowoczesne akcesoria kominkowe

O kominku marzy wielu. Wszystko dlatego, że ogień wprowadza niezwykłą domową atmosferę do każdego wnętrza. Same kominki są też niezwykle dekoracyjne. W dodatku dzięki różnym rozwiązaniom marzenie o kominku może spełnić każdy – zarówno dzięki zbudowaniu tradycyjnych kominków, jak i nowoczesnych biokominków. Mając kominek warto też zadbać o odpowiednie dodatki i akcesoria.

Duży pojemnik na drewno

Tradycyjny kominek nie może się obyć bez stale dokładanego drewna. Dlatego warto mieć w pobliżu pojemny stojak na drewno. Może mieć on bardzo ciekawy wygląd i sam w sobie stanowić piękną ozdobę. Bardzo efektownie wygląda kosz na drewno. Wśród wielu różnych propozycji można znaleźć kosze różnej wielkości i w wielu ciekawych kolorach oraz kształtach. Jeśli kominek jest elementem nowoczesnego wnętrza, to doskonale sprawdzi się w nim designerski pojemnik na drewno ze stali. Tak przechowywane drewno zyska ciekawą oprawę. Najbardziej efektownie wyglądają jednak ekskluzywne stojaki na drewno. Stojak na drewno pozwala przechowywać dużą ilość drewna w pobliżu kominka, a jednocześnie tworzy oryginalną, przestrzenną dekorację wnętrza.

Ładne akcesoria kominkowe

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup pełnego zestawu akcesoriów kominkowych. Akcesoria kominkowe, niezbędne do użytkowania kominka to solidny pogrzebacz do przemieszczania drewna, szufelka, szczotka, a także szczypce do chwytania i obracania drewna. Jeśli są one umieszczone na stojaku, to łatwo można zachować porządek wokół kominka. Komplet do kominka może też zawierać podręczne wiaderko. Będzie ono przydatne przy wybieraniu popiołu z kominka, a także do donoszenia drewna. Można w nim też przechowywać akcesoria kominkowe jeśli nie posiadamy wygodnego stojaka. Kompletując akcesoria kominkowe można też zwrócić uwagę na specjalny odkurzacz do popiołu oraz dmuchawkę do kominka ułatwiającą rozpalenie ognia.

Ekran kominkowy dla bezpieczeństwa

Podstawą korzystania z kominka jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa. W tym celu warto zaopatrzyć się w ruszt lub podpórki do drewna oraz w ekran do kominka. Ruszt z kutego metalu wygląda bardzo efektownie i pozwala trzymać w ryzach płonące drewno. Niezwykle pięknie wyglądają ruszty z misternymi zdobieniami. Dobrze w roli rusztu sprawdzają się też podpórki do drewna.

Ekran kominkowy czyli parawan do kominka chroni przed strzelającymi z kominka iskrami. Najpopularniejsze są osłony kominkowe wykonane z metalowej siatki lub ze szkła. Szklany ekran do kominka w pełni chroni otoczenie kominka przed iskrami, a do tego nie zasłania ognia. Z kolei ekran kominkowy z metaloplastyki wygląda bardzo dekoracyjnie, choć nie zabezpieczy w pełni przed iskrami, szczególnie podłogi wokół kominka.

Kominek dekoracyjny

Alternatywą do tradycyjnego kominka jest kominek dekoracyjny na biopaliwo. Biokominki są niezwykle efektowne i mają wiele zalet. Po pierwsze można je ustawić dosłownie wszędzie nawet w mieszkaniu w bloku lub na zewnątrz – na tarasie lub w ogrodzie. Można je wieszać na ścianie, zabudowywać, wykorzystać jako fragment przeszklonej ściany, są też wolnostojące biokominki, które można dowolnie przestawiać. Często mają one intrygujące, nietypowe, wręcz futurystyczne formy. Taki kominek dekoracyjny jest niezwykłą dekoracją wnętrza, a do tego nie jest źródłem zanieczyszczeń, a spalane biopaliwo jest przyjazne dla środowiska i obojętne dla zdrowia. Warto więc w aranżacji przestrzeni wykorzystać kominek dekoracyjny.