Kosze i patery na owoce

Dekoracyjne kosze i misy na owoce

Kosz na owoce, to praktyczny dodatek, niezbędny w każdym domu. Warto pamiętać że ładny kosz, lub patera pełni także funkcję dekoracyjną i może stać się główną ozdobą wnętrza.

Patera na owoce może przybierać różne formy: klasycznej misy, ażurowego kosza po kształty absolutnie nietypowe. Kosz, czy paterę na owoce możesz wykorzystać zarówno na co dzień, jak i podczas większych rodzinnych spotkań. Owoce ułożone na paterach będą nie tylko dobrze smakować, ale staną się też dodatkiem dekoracyjnym, wzbogacającym wnętrze Twojego mieszkania. Jak wybrać tacę na owoce, aby spełniła oczekiwania zarówno praktyczne, jak i wizualne? Skorzystaj z naszych inspiracji.

Nowoczesne patery na owoce

Osobom dla których ważna jest wysmakowana aranżacja salonu, rekomendujemy nowoczesne patery na owoce podkreślające styl przestrzeni. Takie patery staną się stałym elementem wnętrza i będą pełnić funkcję dekoracji. Warto zwrócić uwagę na patery na owoce. Dzięki dużej różnorodności kształtów, kolorów i form, sprostają nawet najbardziej wymagającym gustom. Patery na owoce wykonane ze stali szlachetnej, wykończone na wysoki połysk, zwrócą uwagę wszystkich gości. Na takie patery, można nie tylko położyć owoce, ale w razie potrzeby również chrupiące świeże pieczywo, ciasteczka, czy cukierki. Wszystkie przekąski będą prezentować się doskonale. Ciekawym przykładem designerskiej tacy na owoce łączącej dekoracyjność i funkcjonalność jest patera-rzeźba Lovely Breeze. Ustawiona pionowo, może z powodzeniem pełnić funkcję kołyszącej się dekoracji, natomiast w układzie poziomym sprawdzi się jako elegancka patera na jabłka. Taka intrygująca ozdoba doda elegancji nowoczesnym wnętrzom.

Skandynawskie kosze na owoce

Skandynawskie kosze na owoce są ponadczasowe. Wykonane z naturalnych materiałów, w stonowanych kolorach będą z powodzenim pełnić funkcje użytkowe i ozdobne zarówno we wnętrzach prywatnych jak i publicznych.

Warto polecić ażurowe . Seria ta sprawdzi się w minimalistycznych pomieszczeniach. Forma kosza zapewni stały dopływ powietrza do owoców, a co za tym idzie przedłuży ich świeżość. Dzięki różnorodności rozmiarów pater na owoce z tej serii, łatwo dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb.

Jeśli priorytetem jest duża objętość misy na owoce, zwróćmy uwagę na proste w formie misy na owoce . Dzięki ręcznemu wykończeniu każdego naczynia, misy na owoce z tej serii posiadają niepowtarzalny artystyczny rys, który nada bardzo indywidualnego charakteru klasycznym wnętrzom.

Jak dbać o patery na owoce

Przy zakupie misy na owoce trzeba zwrócić uwagę na zasady ich czyszczenia, aby nie zniszczyć ich przez niewłaściwą konserwację. Każdy kosz na owoce czyści się inaczej, dlatego trzeba zachować ostrożność. Najbezpieczniejsze jest czyszczenie ich za pomocą wilgotnej ściereczki z dodatkiem delikatnego płynu myjącego. Większości koszy i pater na owoce nie wolno myć w zmywarce.

Wybierając odpowiednią tacę na owoce, nie warto kierować się przede wszystkim ceną. Patery na owoce są przede wszystkim funkcjonalnym dopełnieniem całości wystroju wnętrza. Warto pamiętać, że często w parze z wyższą ceną idzie również lepsza jakość.