Poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne w stylu skandynawskim

Poduszki dekoracyjne to wyszukany dodatek do wnętrz. Stanowią ważny akcent w sypialni, salonie oraz pokoju dziecięcym. Wiele zależy od rodzaju poszewek oraz miejsca, w którym poduszki umieścimy. A można to zrobić na wiele sposobów.

Poduszki ozdobne do każdego pomieszczenia

Poduszki dekoracyjne można zobaczyć niemal w każdej aranżacji projektantów wnętrz. Nie bez powodu, ponieważ tworzą one przytulną atmosferę, pozwalają wprowadzić ciekawe akcenty kolorystyczne i dodają charakteru meblom. Warto znaleźć miejsce na poduszki ozdobne nie tylko na łóżku w sypialni czy na sofie w salonie. Poduszki takie fantastycznie wyglądają na drewnianych ławkach, na minimalistycznych fotelach, na siedziskach, na fotelach bujanych, a nawet na szerokich parapetach. Piękne poszewki dekoracyjne wprowadzają nowe wzory i kolory do wnętrz. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w surowych pomieszczeniach, nie może ich więc zabraknąć w loftach, mieszkaniach industrialnych czy urządzonych w stylu minimalistycznym. Poduszki ozdobne to też niezastąpiony element w mieszkaniach w stylu skandynawskim, glamour, rustykalnym, kolonialnym, vintage… Poszewki dekoracyjne kochają też miłośnicy eklektyzmu – to właśnie oni najodważniej zestawiają ze sobą różne wzory, kolory, rozmiary i kształty poduszek.

Kolorowe poszewki dekoracyjne

Zastosowanie kolorowych poduszek ozdobnych to najłatwiejszy sposób by trochę odmienić wnętrze. W taki prosty sposób można dodać nowe kolory w pomieszczeniu. A gdy nam się znudzą nie ma nic łatwiejszego niż wymiana poszewki na poduszkę na nową w innych barwach i wzorach. Poduszki ozdobne doskonale wyglądają, gdy układa się je parzyście i symetrycznie, jak i asymetrycznie i nieparzyście. W zależności od wnętrza można sięgać po poduszki jednokolorowe lub mające poszewki z ciekawym wzornictwem. Nie ma przeciwwskazań by łączyć gładkie poduszki z tymi, które mają wyraziste wzory. Poduszki dekoracyjne mogą dzięki swojej kolorystyce kontrastować z otoczeniem lub je dopełniać. Można też z ich pomocą wprowadzić nową fakturę materiału. Każdy, kto lubi artystyczny nieład, może też sięgnąć po poduszki różnych rozmiarów i kształtów. Najpopularniejsze są poduszki kwadratowe 45x45cm, ale można też znaleźć rozmiary XXL. Pięknie prezentują się także poduszki dekoracyjne prostokątne oraz poduszki w kształcie wałka.

Poszewki na poduszki dekoracyjne – materiały

Wśród wielu poszewek dekoracyjnych w sklepie Czerwona Maszyna można znaleźć poszewki na poduszki dekoracyjne wykonane z bawełny, lnu, poliestru, satyny, jedwabiu, aksamitu, weluru i innych materiałów. Najlepiej wybrać poszewki dekoracyjne z grubszych tkanin, dzięki czemu nie stracą fasonu i na długo zachowają doskonały wygląd. Na poszewkach nie brakuje też falbanek, haftów, koronek, cekin i innych elementów ozdobnych. Wśród wielu wariantów można dopasować poduszkę do stylu każdego mebla i całego wnętrza.

Praktyczne poduszki dekoracyjne

Każdy, kto lubi dodatki do wnętrz łączące w sobie estetykę i funkcje praktyczne, docenia poduszki ozdobne. Nie tylko świetnie wyglądają, ale też sprawdzają się podczas krótkiej drzemki w ciągu dnia. Warto mieć też wtedy pod ręką pasujący do poduszek, miękki i ciepły pled lub koc. Poduszki dekoracyjne, dzięki puchowym wkładom służą jako podparcie pod plecy, szczególnie jeśli siedzimy na kanapach i fotelach z głębokim siedziskiem. Duże poduszki ozdobne można także rzucić na podłogę w czasie zabaw z dziećmi czy oglądania telewizji. Zastąpią wtedy pufy i siedziska, a gdy się zabrudzą wystarczy jedynie przeprać poszewki dekoracyjne i znów mogą wrócić na kanapę.