Świeczniki, lampiony, lampki

Dekoracyjne świeczniki i latarenki

Prawdziwy ogień budzi pozytywne skojarzenia i zawsze wprowadza do domu ciepło, którego nie zapewni żadne sztuczne oświetlenie. Każdemu z pewnością nasuwają się obrazy kolacji przy świecach czy wieczorów przy kominku. Aby wprowadzić niezwykły nastrój do domu i cieszyć się widokiem tańczących płomyków warto do domu wprowadzić stylowe świeczniki, latarenki czy też lampiony.

Świeczniki zapewniają wyjątkowy nastrój

Bogaty wybór świeczników pozwala dobrać odpowiedni świecznik do każdego z domowych wnętrz. Przede wszystkim warto mieć świeczniki do salonu, które można postawić na stole, na komodzie czy na parapecie okiennym. Takie świeczniki będą też odpowiednie na stół w jadalni. Dzięki nim można wyczarować wyjątkową atmosferę w czasie romantycznych kolacji czy spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Świeczniki są też niezastąpione w czasie świąt. Świeczniki do salonu, dzięki nietypowym, pięknym kształtom i zastosowaniu ciekawych materiałów oraz ich łączenia, stanowią piękną ozdobę także w czasie dnia. Wyglądają bardzo stylowo, bez względu na to, w jakim miejscu je postawimy.

Szczególną ozdobą wnętrza są świeczniki wiszące, a także świeczniki ścienne. Jedne i drugie są rzadko spotykane w domach, więc taki dodatek na pewno przyciągnie spojrzenia wszystkich gości. Świeczniki wiszące doskonale sprawdzają się zarówno w przestronnych salonach. Z kolei świeczniki ścienne z powodzeniem zastąpić mogą kinkiety. Zaletą takich świeczników jest też to, że dzięki nim nie trzeba rezygnować ze światła świec, nawet jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, dla których tradycyjne świeczniki postawione na meblach mogłyby stanowić zagrożenie. Świecznik ścienny, podobnie jak świecznik wiszący wygląda bardzo efektownie i można go powiesić w wielu miejscach tworząc ciekawą dekorację.

Niebanalna dekoracja – lampka oliwna

Świece i świeczniki to nie jedyne rozwiązanie do wnętrz. Niezwykle pięknie prezentują się bowiem lampki oliwne. Zarówno tradycyjne formy lampek oliwnych, jak i nowoczesne, zasługują na szczególną uwagę. Lampka oliwna to element, który kojarzy się z dawnymi czasami, kiedy lampy oliwne były jedynym źródłem światła w domach, szczególnie jeśli jest stara lub stylizowana na antyk. Jednak lampka oliwna o minimalistycznej, nowoczesnej konstrukcji również doskonale nadaje się jako element aranżacji przytulnego wnętrza. Taka lampka oliwna będzie dekoracją na szklanym stoliku czy metalowej konsoli w industrialnym stylu. Ponieważ w modzie jest też eklektyzm, to można wprowadzić lampkę oliwną jako dekorację do wnętrz, do których pozornie ona nie pasuje.

Lampiony i latarenki do salonu, sypialni i na taras

Stylowe lampiony i latarenki pozwalają w ciekawy sposób wykorzystać urok zapalonych świec. Różnorodne formy i materiały sprawiają, że wyglądają one efektownie także jako ozdoba w salonie. Latarenka jest też doskonała dzięki temu, że można ją powiesić lub postawić, a ponadto doskonale nada się jako oświetlenie stołu w czasie letniego przyjęcia na tarasie lub w ogrodzie. Specyficzna konstrukcja latarenek sprawia, że płomień nie zgaśnie nawet przy podmuchach wiatru. Lampiony do salonu są z kolei nietypową ozdobą, która w wielu sytuacjach może zastąpić klasyczne świeczniki. Warto zwrócić uwagę na to, że lampiony i latarenki są zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, tak aby stanowiły jednocześnie dekorację i praktyczny przedmiot.