Zapachy do domu

Zapachy -perfumy do domu


Zapach to coś czego nie widać, ale cały czas wpływa na nasze zmysły. Nie bez powodu lubimy woń świeżo zmielonej kawy, cynamonu, pieczonych ciasteczek, świeżego chleba, goździków, aromatycznych ziół i przypraw. To wszystko kojarzy nam się z domem, ze świętami, z wizytami u dziadków i innymi miłymi okresami w życiu. Ale zapachami można wyczarować nie tylko przytulną atmosferę. Subtelne, na przykład kwiatowe zapachy, podkreślą styl luksusowego wnętrza. Z kolei świeże cytrusowe lub morskie zapachy będą idealne do łazienki, ponieważ już od rana dodadzą nam energii.

Świece zapachowe

Jednym z najlepszych sposobów na rozprowadzenie przyjemnych zapachów w domu jest zastosowanie świec zapachowych. Są dostępne przeróżne zapachy, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy preferuje aromaty owocowe, kwiatowe czy korzenne. Świece zapachowe to też bogactwo form i kolorów. Bez trudu można je dopasować do każdego wnętrza. Pięknie wyglądają zarówno świece w szkle, jak i na świecznikach, bądź też specjalne świeczki pływające w wodzie. To sprawia, że nawet nieużywane świeczki są ozdobą domu. Każda świeczka zapachowa roztacza też wokół siebie przyjemne, ciepłe światło. To sprawia, że można wykorzystać nastrojowe światło świec w trakcie wieczorów spędzanych pod ciepłym kocem z książką i winem w ręku lub podczas aromatycznych kąpieli i zabiegów kosmetycznych, czy chociażby podczas kolacji w miłym towarzystwie. Takie połączenie sprawia, że korzystamy z gadżetu zapachowego, który wpływa kojąco na zmysły i odpręża. Nie ma też wątpliwości, że jeżeli wybierzemy naturalne świeczki z naturalnymi olejkami eterycznymi to wpłyną one korzystnie również na nasze zdrowie, a nie tylko samopoczucie.

Dyfuzory zapachowe

Aromaterapia jest znanym od wieków skutecznym sposobem na relaks i opanowanie stresu. Przyjemne kompozycje zapachowe można rozprowadzać na wiele sposobów. Dobrze sprawdzają się kominki ze świeczkami typu tea-light, dyfuzory zapachowe czy też nebulizatory. Najpopularniejsze są bez wątpienia dyfuzory zapachowe, dostępne w różnych wersjach. Najbardziej znaną jest forma buteleczki z zapachem i patyczków rattanowych, które włożone do płynu nasiąkają nim i subtelnie rozprowadzają zapach wokół dyfuzora. Bardziej elegancko i luksusowo wyglądają dyfuzory, w których proste patyczki zostały zastąpione ciekawymi formami. To sprawia, że cały dyfuzor wygląda bardzo dekoracyjnie i elegancko. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że dyfuzor zapachowy nie wymaga zapalania świeczek, podłączania do prądu, dolewania olejków eterycznych itd. Rozprowadza on zapach równomiernie przez kilka tygodni przez całą dobę. Wśród wielu dyfuzorów zapachowych można wybrać te o pojemności i wyglądzie takim, jaka najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Bardzo nietypowy jest też dyfuzor kamienny, który wygląda niezwykle efektownie.