Stolik Serax Terrazzo Ø 40 cm, czarny

B7217035 Serax Serax
831.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
B7217035
Wymiary
Ø 40 cm
wysokość 40 cm
Materiały
Stal lakierowana, terrazzo

Opis produktu

Stolik z kolekcji Terrazzo od belgijskiej marki Serax. Składa się z blatu wykonanego z płyty terrazzo oraz smukłej, stalowej konstrukcji. Mebel sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz – na balkonie, tarasie albo w ogrodzie. Może pełnić funkcję pięknego stolika kawowego albo dekoracyjnego stojaka na rośliny doniczkowe.

Terrazzo czyli sztuczny kamień z kompozytu cementowo-kamiennego to materiał o włoskim rodowodzie i temperamencie. W zależności od wykorzystanego surowca przybiera rozmaite postacie; może być bajecznie kolorowe i hipnotyzujące albo wręcz przeciwnie – stonowane i pełne surowej elegancji. Jako dodatek do spoiwa wykorzystuje się najczęściej biały i kolorowy marmur, a także szkło i inne materiały. Terrazzo to obecnie jeden z ulubionych materiałów europejskich projektantów i dużych firm projektowych. Znajduje zastosowanie w produkcji mebli, dodatków czy blatów kuchennych. Zdobi ściany, posadzki, wnętrza kuchni, łazienek oraz tarasów.

Stolik jest autorskim projektem Antonino Sciortino, który od ósmego roku życia uczył się fachu w warsztacie ojca. To właśnie tam dostrzegł możliwości, które daje metal i nauczył się obróbki tego materiału. Wiedzę i umiejętności zdobyte w młodości wykorzystał wiele lat później, tworząc projekty mis i mebli z metalowych prętów. Jego prace to przedmioty codziennego użytku, a zarazem małe dzieła sztuki o niepowtarzalnym charakterze.

Marka

Projektant

Antonino Sciortino to wszechstronny sycilijski artysta, który pierwszy kontakt z rzemiosłem miał już w wieku 8 lat – jego starszy brat prowadził zakład kowalniczy. Jako młody mężczyzna dał się jednak ponieść miłości do tańca – zamieszkał w Rzymie i występował w telewizji. W 2003 r. przeniósł się do Milanu, gdzie założył własną pracownię rzeźbiarską.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię