Świecznik Black + Blum Loop, stalowy

LP001 Black + Blum Black + Blum
119.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
LP001
Wymiary
27 x 20 x 13 cm
Materiały
Stal szlachetna chromowana

Opis produktu

Stalowy świecznik z kolekcji Loop to ozdoba o wyraźnie rzeźbiarskiej formie. Wyróżnia się funkcjonalnością oraz przemyślanym wzornictwem. Podstawa wykonana jest z jednego kawałka ręcznie uformowanej, chromowanej stali szlachetnej. W taki sposób uzyskano perfekcyjną formę, która przypomina pętlę. Świecznik został wyposażony w dwa podajniki na świece. Będzie pięknie wyglądał na elegancko nakrytym stole – sprawdzi się zwłaszcza w czasie romantycznych kolacji oraz uroczystych obiadów. Najbardziej zjawiskowy efekt uzyska się w momencie połączenia kilku świeczników, na przykład na długim stole albo szerokiej komodzie.

Zaprojektowanie charakterystycznej pętli, inspirowanej spiralą Fibonacciego, okazało się bardzo trudne, ponieważ wymagało rzeźbiarskiego podejścia do projektowania. Kiedy już uzyskano doskonały kształt, wyzwaniem stało się jego powielenie. Z powodu zakręconej formy, nie można było użyć maszyny do gięcia drutu. Na szczęście udało się znaleźć wykwalifikowaną firmę, która korzysta z robionych na zamówienie trzpieni i podjęła się realizacji tego zadania. Tak powstały przedmioty o pożądanym kształcie, które przypominają starannie uformowane rzeźby.

Przeznaczony na 2 świece o średnicy 2,2 - 2,4 cm.

Aby wyczyścić świecznik z wosku, należy zanurzyć go w gorącej wodzie, a następnie wypolerować całość suchą i miękką ściereczką. Nie wolno szorować, ponieważ może to naruszyć chromowanie. Alternatywnie, można umieścić świecznik na kilka godzin w zamrażalce. Twardy wosk będzie łatwo skruszyć i usunąć.

Marka

Angielsko-szwajcarska marka Black + Blum mieści się od 1998 roku w Londynie, niekwestionowej stolicy światowego designu. Kreatywne projekty i nieszablonowe wzornictwo autorstwa Dana Blacka i Martina Bluma zostały docenione przez krytyków designu i nagrodzone wieloma prestiżowymi trofeami: m.in. Homes & Gardens Design Award 2011 czy Housewares Design Award 2012. Tworzone z myślą o tym, by każdemu produktowi nadać unikatowy charakter i własną duszę! Black + Blum to prawdziwa ikona dobrego designu której nie mogło zabraknąć w ofercie sklepu Czerwona Maszyna.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię