Budziki

Designerskie budziki

Analogowy lub elektroniczny, w stylu retro, albo bardzo nowoczesny, klasyczny lub nietypowy – budzik to ten element wystroju sypialni, którego nie może zabraknąć. Aby nie spóźnić się do pracy czy szkoły, należy ustawić go na szafce nocnej. Głównym jego celem jest oczywiście ułatwienie pobudki o wyznaczonej porze, dobrze jednak wybrać taki budzik, który wkomponuje się w przestrzeń i będzie stanowił jej interesujący pod względem wizualnym element.

Budzik analogowy

Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań i klasycznych form wybiora analowy budzik retro. Nawet ze sporej odległości można odczytać na nim godzinę dzięki dużemu rozmiarowi budzika. Budzik do sypialni urządzonej w klimacie retro powinien stać się nawiązaniem do czasów minionych. Pamiętać warto, że tradycyjny budzik analogowy nie jest do końca cichy i warto wybierać go wtedy, kiedy lubimy charakterystyczny dźwięk tykania. Siła dźwięku alarmu jest w tym przypadku duża, taki budzik zagwarantuje zatem wstanie z łóżka o określonej porze. Budzik klasyczny wcale nie musi mieć sztampowego białego cyferblatu z umieszczonymi na nim czarnymi cyframi, dziś projektanci przygotowali znacznie bardziej niesztampowe modele. Nowoczesny budzik analogowy z podświetleniem LED oraz czujnikiem drzemki to świetnie rozwiązanie do większości współczesnych sypialni.

Analogowy budzik retro jest bardzo prosty w obsłudze (poradzą sobie z nią także seniorzy, którzy niekoniecznie będą zainteresowani nowinkami technicznymi). Posiada długowieczny mechanizm, dzięki temu budzik do sypialni nabyć można na lata. Interesujący wygląd i możliwość dostrzeżenia układu wskazówek z daleka to także cechy, dzięki którym wiele osób wybiera budzik retro duży.

Budzik elektroniczny

Fani innowacyjnego podejścia do przedmiotów codziennego użytku stawiają na budzik elektroniczny. Idealnie cichy, wyposażony w szereg użytecznych funkcji (między innymi podświetlenie wyświetlacza, możliwość ustawienia drzemki lub nietypowego dźwięku alarmu czy też oddzielnych alarmów w dni robocze i w weekend), stanie się ciekawym uzupełnieniem nowoczesnej przestrzeni. Warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcje praktyczne, jakie posiada budzik, ale i na jego wygląd. Budziki elektroniczne powinny być interesującym elementem składowym sypialni, należy pamiętać o dostosowaniu ich do stylu i kolorystyki wnętrza.

Budzik elektroniczny z wyświetlaczem może zaskakiwać i zachwycać pomysłowością wykonania. Projektantom nie brakowało kreatywności, gdy tworzyli budzik typu 2w1. Duży budzik pokazuje godzinę bieżącą, a mały tę, na którą ustawiono alarm. Chowa się on w większym wówczas, gdy nadejdzie pora pobudki. Nietypowy budzik ustawiony na szafce nocnej albo biurku będzie zwracał na siebie uwagę.

Zegar - budzik elektroniczny niezwykle precyzyjnie wskazuje godzinę. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie baterii, by zegar na biurko mógł pełnić swoją funkcję bez zarzutu. Szczęśliwi czasu nie liczą, ale dobrze dobrany budzik sprawi, że będą zawsze wstawać punktualnie!