Lustra

Lustra do sypialni

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem lustrzanych odbić zachwycają i intrygują. Warto więc wykorzystać lustra w sypialni i całkowicie odmienić przestrzeń.  Duże lustra rozjaśniają i powiększają optycznie pomieszczenie. Pozwalają także wyeksponować ciekawe miejsca we wnętrzach. Lustra o wyszukanych kształtach, lub umieszczone w bogato zdobionych ramach pełnią funkcje dekoracyjne. Coraz popularniejsze stają się ostatnio aranżacje z kolorowych luster, które efektownie zdobią puste ściany.

Lustro wiszące

Okrągłe lustro wiszące jest prawdopodobnie najczęściej wybieranym modelem do sypialni.Takie lustro nie zajmuje miejsca, a do tego może mieć różne kształty i ramy. Nowoczesne lustra charakteryzuje przeważnie prosta forma. W dodatku mają one bardzo wyraziste ramy lub przeciwnie – są ich całkowicie pozbawione. Ciekawy efekt w aranżacji przestrzeni otrzymamy wieszając lustro wiszące naprzeciwko okien lub drzwi. Można także zrezygnować z jednego dużego lustra, na rzecz serii mniejszych lusterek.

Lustro stojące

Bardzo efektownie wygląda lustro stojące, szczególnie w większych sypialniach. Metalowa rama lustra wolnostojącego sprawia, że całość nabiera ciekawej przestrzennej formy. Takie lustro stojące jest też wyjątkowo praktyczne, gdyż widzimy w nim odbicie całej sylwetki.

Lusterko do makijażu

W sypialni, oprócz dużych luster warto mieć pod ręką również mniejsze lustro do makijażu. Lusterka do makijażu świetnie uzupełnią toaletkę, doskonale będą wyglądać także na komodzie. Zazwyczaj lusterko do makijażu jest bardzo ozdobne i samo w sobie stanowi ładną dekorację, na równi z ramkami na zdjęcia i innymi ozdobami. Stylowe lusterko do makijażu może być też trafionym prezentem dla modnej, eleganckiej kobiety.

Wieszak z lustrem

Wielu z nas często nie ma dużych przestrzeni do dyspozycji, dlatego szczególnie cenią sobie rzeczy wielofunkcyjne. Takie właśnie są wieszaki z lustrem. Wieszak z lustrem pozwala z jednej strony odwiesić ubrania, a z drugiej umożliwia poprawienie swojego wyglądu. Na takim wieszaku można przyszykować sobie outfit na następny dzień. Bardzo praktyczne są także lustra z niewielkimi półeczkami, na które można odłożyć przed snem biżuterię.

Designerskie lustro

Ciekawym wyborem jest zastosowanie dużego designerskiego lustra i powieszenie go w nietypowym miejscu. Designerskie lustro może zawisnąć na przykład nad wezgłowiem łóżka. Interesujący efekt daje także powieszenie ruchomego lustra, które pozwala zmieniać kąt i umiejscowienie dając za każdym razem inny efekt. Warte uwagi jest też industrialne lustro, które dzięki prostej formie wpisze się doskonale w sypialnie o różnych stylach.