Pledy i koce

Brak produktów w wybranej kategorii.

Eleganckie koce i pledy

Koce wytwarzane są z wielu surowców. Skąd wiedzieć, które są przyjazne dla naszej skóry? Które pledy i koce są łatwe w utrzymaniu? Czy skandynawskie koce, zyskujące ostatnio popularność, są godne polecenia?

Mamy do wyboru:

• koce polarowe
• pledy wełniane
• koce bawełniane
• koce bambusowe

Każdy typ materiału ma inne właściwości. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Wszystkie koce, oprócz polarowych, są wytworzone z naturalnych składników. Przyjrzyjmy się każdemu typowi po kolei.

Koce polarowe

Są bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Nie gniotą się i nie odkształcają. Nie rozciągają się nawet po praniu. Polar dobrej jakości zachowuje sprężystość. Poza tym koce polarowe są wyjątkowo lekkie i bardzo miłe w dotyku.

Pledy wełniane

Naturalna lanolina, która pokrywa koce i pledy z wełny, zapobiega osiadaniu kurzu.  Nie ma zatem potrzeby częstego odświeżania. Mało kto wie, ale takie koce pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Otulanie się nimi może łagodzić bóle reumatyczne. Struktura włókien poprawia krążenie i łagodzi nerwobóle. Najbardziej polecane są pledy wełniane z tzw wełny nowozelandzkiej. Jest to materiał najwyższej jakości.

Koce z wełny nowozelandzkiej :
• Koce Normann Copenhagen Tint
• Koce Normann Copenhagen Ekko

Koce bawełniane

To również naturalne koce, które są przyjazne dla naszej skóry. Są bardzo przyjemne w dotyku. Poza tym są bezpieczne i dobrze przepuszczają powietrze. Dzięki temu nasza skóra może i oddychać i się nie poci. Te cechy sprawiają, że koce z bawełny są polecane dla noworodków i niemowlaków. Cieńsze pledy bawełniane to idealne rozwiązanie do salonu na letnie wieczory przed telewizorem lub z książką. Grubsze koce do sypialni mogą być alternatywą dla kołdry.

Koce bambusowe

Włókno bambusowe występuje w tekstyliach jako dodatek (np. 50 % z bawełną). Koce bambusowe są miękkie i oddychające. Mają właściwości termoregulacyjne. Zimą ogrzewają, a latem delikatnie ochładzają. Skóra otulona w te koce i pledy praktycznie się nie poci. Ponadto koce bambusowe chronią skórę przed promieniami UV. Są przyjazne skórze, szczególnie niemowląt. Surowiec jest też przyjazny środowisku i łatwiej ulega biodegradacji.

Skandynawskie koce

Czym się charakteryzują? Są produkowane z naturalnych składników, takich jak bawełna, wełna, czy len. Producenci unikają w produkcji sztucznych dodatków. Są to więc koce i pledy wysokiej jakości. Te koce są nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego w aranżacji wnętrz. Charakteryzują się prostotą albo brakiem wzorów lub prostymi powtarzalnymi deseniami. Zwolennicy skandynawskich trendów wyznają zasadę, że mniej znaczy więcej.

Wśród producentów skandynawskich koców na uwagę zasługuje duńska marka ferm LIVING. Proponowane przez nią skandynawskie koce wyróżniają się prostym, ale niebanalnym wzornictwem. Koce ferm LIVING idealnie sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach.

Jak wybrać koc lub pled?

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na specyfikację i dane techniczne. Naturalne włókna zapewniają wysoką jakość koców. Otuleni wełnianym kocem możemy doświadczyć wyjątkowego ciepła, złagodzenia bólu i poprawy krążenia. Bawełna zapewnia nam dobrą przepuszczalność powietrza. Włókna bambusowe z kolei mają właściwości termoregulacyjne.

Zwróćmy też uwagę na cenę. Produkt wysokiej jakości, dopracowany na każdym etapie produkcji i przetestowany, ma swoją wartość. Wybierajmy mądrze i stawiajmy na koce, które zapewnią nam satysfakcję użytkowania.

Kupujmy odpowiedzialnie. Wybierając naturalne koce i pledy, zyskujemy podwójnie. Dbamy o swoje zdrowie i komfort. Poza tym przyczyniamy się do ochrony środowiska. Wełna i bawełna łatwiej ulegają biodegradacji niż sztuczne tkaniny.