Designerskie stoliki i szafki pod telewizor. Najlepsze materiały i znajomita jakość.

Szafki RTV

Stoliki i szafki pod telewizor

Stoliki pod TV to nie tylko salonowy must have, czy też praktyczny mebel do podtrzymywania telewizora. Nowoczesne stoliki RTV bywają ciekawym akcentem aranżacji i mogą skupić na sobie uwagę domowników i gości.

Stolik pod TV i jego zalety

Mimo tego, że telewizory przeszły długą drogę od czarno-białych, małych odbiorników, aż po ogromne płaskie ekrany telewizyjne, jedno pozostało wciąż bez zmian - szafka pod TV.
To praktyczny mebel, który zarówno utrzyma telewizor w stabilnej pozycji na wysokości Twoich oczu, zaaranżuje przestrzeń pod wiszącym telewizorem oraz pomoże uporządkować i zapanować nad niesfornymi przewodami.
W szafce pod TV schowasz plączącę się kable od telewizora, odtwarzacza DVD, czy konsoli. Przechowasz w niej wszystkie najważniejsze drobiazgi, jak płyty CD, DVD, akcesoria do konsoli, a także piloty, czy książki.
Szafki i stoliki RTV zwykle są dość szerokie, dzięki czemu bez problemu oprócz telewizora można zaaranżować jej powierzchnię w dowolny sposób - doniczką lub wazonem z kwiatami, dekoracyjnymi świecami lub lampą stołową.

Jak wybrać stolik RTV do salonu?

Stoliki pod telewizor także podlegają modom i wnętrzarskim trendom. Nowoczesne szafki i stoliki powinny być spójne z pozostałymi meblami i dodatkami pomieszczenia. Szafka pod TV z reguły znajduje się w centrum pokoju i jest jedną z pierwszych rzeczy na które zwracamy uwagę. Szafki w jasnym, białym kolorze będą najlepsze do małych wnętrz, ponieważ optycznie je powiększą, natomiast ciemniejsze sprawdzą się w obszernych salonach.

Wysokość szafki RTV ma również duże znaczenie. Odpowiednia wysokość umiejscowienia telewizora pozwala na większy komfort oglądania wieczornych seansów filmowych. Stoliki pod TV mają różne wysokości, które wahają się od 40 do nawet 65 cm. Przy wyborze idealnej szafki musimy zastanowić się nad tym, czy telewizor ma na niej stać, czy będzie zawieszony na ścianie.
Jeśli wolimy, aby nasz telewizor był postawiony na szafce, zdecydujmy się na taką o wymiarach od 50-65 cm, dzięki czemu środek telewizora będzie na wysokości oczu.
Jeśli natomiast telewizor ma wisieć na ścianie, szafka RTV o wysokości 40 cm idealnie spełni swoje zadanie i zapełni przestrzeń pod telewizorem.

Minimalna szerokość szafki, to szerokość naszego sprzętu oraz około 5 cm zapasu z każdej strony. Ważne jest, aby telewizor nie wystawał poza granice szafki, ponieważ może wprowadzić wizualne dysproporcję oraz narazić sprzęt na uszkodzenia i obicia.

Najbardziej popularny jest sstolik drewniany, jest on po prostu ponadczasowy. Taki stolik będzie nam towarzyszył przez wiele lat i nigdy się nie znudzi. Warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna z jakiego jest wykonany i staranność jego wykończenia.
Sklep Czerwona Maszyna ma w swojej ofercie nowoczesne stoliki i szafki pod TV wysokiej jakości. Służymy też fachowym doradztwem w wyborze modelu odpowiedniego do Państwa potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium