Szklanka do whisky Holmegaard No.5 330 ml

4321829 Holmegaard Holmegaard
129.00 PLN
129,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4321829
Wymiary
Pojemność: 330 ml
Wysokość: 9 cm
Materiały
Szkło

Opis produktu

Szklanka do whisky Holmegaard No.5 330 ml kształtem przypomina grecką kolumnę. Idealna do whisky lub innych drinków. Jej solidna podstawa sprawia, że szklanka stoi stabilnie na stole.

Kolekcja N0.5 powstała w 1970 roku i obecnie jej produkcja została wznowiona, czyniąc ją jedną z najbardziej klasycznych serii duńskiej manufaktury szkła. Kolekcja Projektu Pera Lütkena została wykonana z ręcznie dmuchanego szkła, co nadaje bardzo osobisty charakter wszystkim jej elementom.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię