Sztućce Georg Jensen Arne Jacobsen 16 el.

3355516 Georg Jensen Georg Jensen
1381.00 PLN
1 381,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 15 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
3355516
Wymiary
Wymiary w opisie produktu.
Materiały
Stal nierdzewna 18/8.
Zastosowanie

Opis produktu

Sztućce marki Georg Jensen zaprojektowane przez Arne Jacobsena to zestaw niezwykle elegancki i wysmakowany. Komplet składa się z 16 sztućców:
 • czterech widelców,
 • czterech noży
 • ,
 • czterech łyżek
 • czterech łyżeczek
 • . Sztućce marki Georg Jensen mają niebanalny kształt - podobnie jak w całej kolekcji zaprojektowanej przez Arne Jacobsena dominują proste formy. Widelec ma znacznie krótsze zęby, łyżka i łyżeczka nie są okrągłe, ale mają kształt zwężającej się ku dołowi elipsy. Z kolei część noża służąca do krojenia nie jest wysunięta - jak w przypadku klasycznych projektów, ale cofnięta przez co rączką jest szersza. Co więcej dzięki wykorzystaniu do produkcji wysokiej jakości stali, sztućce są niezwykle trwałe.

  Marka

  Ekskluzywne wyposażenie wnętrz Georg Jensen. Imperium Georga Jensena, jednego z najlepszych duńskich złotników, istnieje już ponad 100 lat. W ofercie marki znaleźć można wyroby jubilerskie, zegarki oraz akcesoria domowe: szklane wazony, porcelanowe zastawy stołowe, komplety sztućców, misy i świeczniki ze szkła i stali. Georg Jensen to nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo, które przeplata się z secesyjnymi wpływami: wyszukaną formą i ornamentyką. W tej różnorodności widać odbicie długiej i bogatej historii marki, współtworzonej przez wielu znakomitych projektantów, jak np. Patricia Urquiola, Arne Jacobsen, czy Aldo Bakker. Czerwona Maszyna jest jedynym autoryzowanym sprzedawcą marki Georg Jensen Living w Polsce. Produkty Georg Jensen znajdziecie Państwo w działach: Akcesoria barowe, Nakrycie stołu oraz Dekoracja salonu.

  Projektant

  Arne Jacobsen to światowej sławy projektant i architekt. Najważniejszy prekursor modernizmu w Danii. Zajmował się projektowaniem sztuki użytkowej, osiedli mieszkalnych oraz obiektów przeznaczonych do użytku publicznego. W swoich pracach zwracał szczególną uwagę na zachowanie proporcji. Jego zdaniem to właśnie one wyrażały piękno budynków oraz przedmiotów. Arne Jacobsen stworzył kultowe krzesła i fotele, a także kolekcję „Cylinda”, która urzeka prostym, cylindrycznym kształtem. Projekty Arme Jacobsena do dziś są uważane za synonim ponadczasowej klasy i elegancji.

  Opinie

  0,0 średnia ocena klientów
  0 0 5 0
  Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
  Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię