Szwedzki nóż do filetowania Global G 21 cm

G-41 Global Global
589.00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny.


RODO
Administratorem Twoich danych osobowych jest Czerwona Maszyna 2.0 Karolina Gil Natalia Kasperowicz Sp.J. z siedzibą w Krakowie (31-429), przy ul. Łukasiewicza 3. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania ze sklepu Czerwona Maszyna, w tym dokonywania transakcji w sklepie. Umożliwiamy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Czytaj pełną treść: Ochrona Danych Osobowych

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
G-41
Wymiary
Długość ostrza: 21 cm
Materiały
Stal szlachetna Cromova 18 (18% chromu) o twardości 56-58 HRC

Opis produktu

Szwedzki nóż do filetowania Global G umożliwi precyzyjne oczyszczenie ryb ze skóry oraz ości. Dzięki długiemu i cienkiemu ostrzu można ciąć przy samej skórze oraz wzdłuż kręgosłupa. Gładka powierzchnia tnąca umożliwi pokrojenie delikatnego mięsa na równe i wąskie kawałki. Nóż został wyposażony w solidny, odpowiednio wyprofilowany uchwyt z delikatnym żłobieniem, dzięki któremu nie wyślizguje się z dłoni w czasie użytkowania. Charakterystyczne kropki na rękojeści pasują do innych przedmiotów od marki Global.

Noże od marki Global zostały zaprojektowane w 1985 roku przez Komina Yamadę, który zadbał o ich niepowtarzalny design oraz piękne wykończenie. Narzędzia charakteryzują się lekkością, doskonałym wyważeniem oraz bardzo ostrą powierzchnią tnącą, która zapewnia maksymalną precyzję cięcia. Noże zostały wyróżnione w wielu konkursach i do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród profesjonalnych szefów kuchni oraz pasjonatów gotowania.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię