Taca Alessi Ellipse złota

ABI07 BR Alessi Alessi
329.00 PLN
329,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: natychmiast. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w następnym dniu
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
ABI07 BR
Wymiary
Długość: 40 cm
szerokość: 17,3 cm
wysokość: 4,5 cm.
Materiały
Mosiądz.

Opis produktu

Ellipse Alessi to podłużna, złota taca z finezyjnie wygiętymi krawędziami. Naczynie o przestrzennej formie doskonale nadaje się do serwowania drobnych przekąsek, owoców albo przechowywania niewielkich przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczną teksturę tacy, urozmaiconą drobnymi wypustkami. Reliefowa faktura tworzy bogatą interakcję ze światłem a geometryczna sekwencja, inspirowana ciągiem Fibonacciego, wyraża harmonię kompozycyjną tego projektu. Mosiężne naczynie efektownie zaprezentuje się na jadalnianym stole albo designerskim stoliku pomocniczym.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Kolor, abstrakcja, przestrzeń i sposób postrzegania to elementy, które mają dla Abi Alice kluczowe znaczenie. Uważa, że te aspekty stanowią uniwersalny język przekazu w sztuce. Na początku swojej kariery zajmowała się obróbką złota, srebra oraz jubilerstwem. Rozszerzyła swoją działalność o malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz projektowanie przedmiotów i dźwięku. Niewyczerpaną inspiracją są dla niej podróże, podczas których prowadzi badania i realizuje ciekawe projekty. Często wzoruje się na stworzonych przez siebie obrazach, które przekształca w trójwymiarowe obiekty. Sztuka to dla niej wieloznaczność.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię