Taca Alessi La Stanza dello Scirocco srebrna

MT07 Alessi Alessi
645.00 PLN
645,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: do 6 tygodni. Produkt dostępny na zamówienie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MT07
Wymiary
Wysokość 5,5 cm
60 x 35 cm
Materiały
Stal szlachetna polerowana

Opis produktu

Srebrna taca z kolekcji Alessi La Stanza dello Scirocco. Uchwyty tej tacy wyglądają niczym dziesiątki łączących się ze sobą w powietrzu, stalowych blaszek! Taca prezentuje się naprawdę imponująco: wykonana ze stali szlachetnej, z rączkami które sprawiają wrażenie ruchomych – jakby prostokątne fragmenty stali toczyły tu jakiś pościg. Inspiracją kształtu był wiejący we Włoszech , nieopanowany wiatr Scirocco, który niósł ze sobą tumany pustynnego pyłu sprawiając, że mieszkańcy Sycylii musieli się przed nim chować.
Magia geometrycznych kształtów i nuta surowości, która świetnie sprawdzi się podczas serwowania posiłków i szklanek z napojami.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Mario Trimarchi uważa, że rysunek pomaga zrozumieć otaczający nas świat. Bardzo często do swoich projektów dołącza ilustrowane historyjki, które pozwalają zgłębić istotę przedmiotu i doskonale obrazują proces twórczy. Jego prace intrygują, zachwycają, a przede wszystkim – inspirują. Trimarchi założył własne studio projektowe „Fragile”, które prowadzi wraz z Fridą Doveil. Do jego klientów należą takie firmy jak Alessi, Artemide, Philips, Serafino Zani oraz Matsushita. Interesują go geometryczne kształty, co znajduje odzwierciedlenie w jego projektach. Poprzez swoją pracę stara się zmieniać ludzkie przyzwyczajenia.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię