Termin i koszty dostawy

W Czerwonej Maszynie bardzo dbamy o rzetelną informację o czasie wysyłki przedmiotu oraz stanie realizacji zamówienia na każdym jego etapie. 

Stan złożonego zamówienia aktualizowany jest na podstawie zdarzeń systemowych - np. po potwierdzeniu płatności przechodzi ze stanu "zarejestrowane" w tryb realizacji. Informujemy również o oczekiwaniu na dostawę towaru, dyspozycji kompletacji i pakowania, jak i o jego wysyłce.

Czasy wysyłki produktów w ofercie są aktualizowane co 5 minut na podstawie aktualnych stanów magazynowych niezarezerwowanych. Podczas zwiększania ilości tego samego produktu czasy wysyłki mogą się zmieniać zależnie od ilości w poszczególnych magazynach. Jest to zachowanie prawidłowe, gdyż nie prezentujemy stanów magazynowych producentów/dostawców jako swoich.

Informacje o dostępności produktu i termin jego wysyłki podajemy każdorazowo na stronie produktu pod ceną. Dodatkowo jeśli produkt dostarczany jest bezpłatnie pojawia się tutaj informacja "Dostawa gratis". Koszt dostawy nie zostanie również policzony gdy suma zakupionych jednorazowo produktów przekroczy 300 zł.

W naszej ofercie są zarówno przedmioty które znajdują się w magazynach w Polsce, jak i takie, które na zamówienie musimy sprowadzić z innych krajów. Dlatego czasy wysyłki różnią się. Oto szczegłówe wyjaśnienie stosowanych przez nas oznaczeń:

 Dzień/dni robocze oznacza zwykły dzień pracy kurierów - od poniedziałku do piątku z wyłaczeniem świąt i dni wolnych.

Oznaczenie wysyłki

Czas w jakim towar zostanie wysłany

Wysyłka natychmiast! / Jest w magazynie Przedmiot znajduje się w magazynie naszego centrum logistycznego w Krakowie. Jeśli złożycie i potwierdzicie Państwo zamówienie do godziny 14.00 – zostanie skompletowane i wysłane tego samego dnia. Jeżeli po 14.00 – wyślemy w dniu następnym.
Wysyłka 1-2 dni roboczych / Jest w magazynie Przedmiot znajduje się w jednym z magazynów w Polsce o sprawnej logistyce. Skompletowanie zamówienia zajmuje do 2 dni roboczych.
Wysyłka 3-5 dni roboczych  Przedmiot znajduje się w magazynie w Polsce o szczególnych uwarunkowaniach logistycznych. Skompletowanie zamówienia zajmuje nieco więcej czasu.
Wysyłka 7 - 10 dni roboczych Przedmiot znajduje się w jednym z magazynów w Europie o sprawnej logistyce. Skompletowanie zamówienia trwa do 10 dni roboczych.
Wysyłka 10-15 dni roboczych Przedmiot znajduje się w jednym z magazynów w Europie o szczególnych uwarunkowaniach logistycznych. Sprowadzenie go do Polski zajmie nieco więcej czasu.

Wysyłka 4-6 tygodni

Wysyłka 8 tygodni

Dostępność towaru w krótkim czasie jest niepewna. Dotyczy to zwykle przedmiotów, których produkcja odbywa się w nieregularnych cyklach. Dłuższy czas jest potrzebny na potwierdzenie dostępności i ewentualne wyprodukowanie przedmiotu.
Wysyłka co najmniej XX dni. Potwierdź termin: tel. 12 312 4000, e-mail: bok@czerwonamaszyna.pl Tego przedmiotu nie ma w magazynach w Polsce, nie mamy też informacji o jego aktualnej dostępności w magazynach w Europie. Konieczne jest potwierdzenie terminu dostawy.
Produkt chwilowo niedostępny 

Przedmiot nie jest dostępny w żadnym europejskim magazynie. Nie mamy także informacji o tym kiedy będzie dostępny, jego zapasy wg ostatnich informacji wyczerpały się. Dlatego nie jest możliwe zamówienie tego przedmiotu - pozostaw email jeśli chcesz otrzymać informację jak pojawi się możliwość jego zamówienia.

Dodatkowe oznaczenia przy czasie dostawy
Dostawa gratis Dla tego przedmiotu oferujemy bezpłatną dostawę. Dotyczy to wszystkich przedmiotów w cenie przekraczającej 300 zł
Dostępne tylko X sztuk, Więcej na razie nie będzie W magazynie jest tylko podana liczba sztuk. Przedmiot prawdopodobnie nie będzie już produkowany i wkrótce zniknie z naszej oferty.

 

Prawie wszystkie towary wysyłamy usługą UPS Saver – z gwarancją dostawy następnego dnia roboczego. Wyjątek stanowią przedmioty wielkogabarytowe (np. Meble). Czas potrzebny na ich dostarczenie może ulec wydłużeniu do 2 dni roboczych.

 

Sytuacje szczególne

Wszystkie przedmioty są bardzo dokładnie sprawdzane w naszym centrum logistycznym przed ich wysłaniem do Państwa. Bardzo rzadko, w szczególnych przypadkach zdarza się, że nasza wewnętrzna kontrola jakości po rozpakowaniu produktu zauważy wadę, która uniemożliwa wysłanie go do Państwa. Jeśli przy tym produkt jest dostępny w ograniczonej ilości czas dostawy może się wydłużyć.

W takich przypadkach zawsze próbujemy kontaktować się z Państwem telefonicznie, a jeśli to niemożliwe – wysyłamy mail z informacją o sytuacji i prosimy o podjęcie decyzji co do dalszej realizacji zamówienia.

 

Koszt dostawy

Dla zamówień o wartości < 300 zł doliczamy koszt dostawy w wysokości 14,90 zł
Zamówienia o wartości > 300 zł dostarczane są bezpłatnie.