Wazon Holmegaard Old English Hyacinth 19 cm

4343802 Holmegaard Holmegaard
225.00 PLN
225,00 zł
Dostawa +14,90 zł
Wysyłka: 1-2 dni robocze. Jest w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 123 124 000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4343802
Wymiary
Wysokość: 19 cm
Materiały
szkło ręcznie dmuchane

Opis produktu

Wazon Holmegaard Old English Hyacinth 19 cm dedykowany hiacyntom, nawiązuje do angielskiej tradycji ogrodniczej, gdzie kwiaty nie były sadzone w równych rabatach, dzięki czemu tworzyły niepowtarzalne kompozycje. Projektant również zadbał, aby w wazonie na hiacynt Old English kwiat był wyeksponowany, osiągnął to dzięki smukłej szyjce i stabilnej, zaokrąglonej podstawie. Całość została wykonana z bardzo delikatnego szkła, co podkreśla efemeryczną naturę kwiatu.
Produkty duńskiej marki Holmegaard wyróżniają się niezwykłą prostotą kształtów, klimatycznym designem, który nadaje im wyjątkowości oraz wykonaniem w tradycyjnych metodach dmuchania szkła.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię