Wazon Lyngby Form 70/3 14 cm, burgundy

201426 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
248.00 PLN
248,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 10-15 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
201426
Wymiary
Wysokość: 14 cm
średnica: 15.5 cm
Materiały
szkło ręcznie dmuchane

Opis produktu

Wazon Lyngby Form 70/3 14 cm, burgundy wykonany z ręcznie dmuchanego szkła w kształcie kuli. Bardziej przypomina akwarium niż wazon. Niewielki otwór jest nieco wyższy stanowiąc dobre oparcie dla umieszczonych w nim kwiatów. Wazon prezentuje się znakomicie również solo, lub napełniony np. ozdobnymi kamykami.

Kolekcja wazonów ze szkła Lyngby Form została stworzona przez mistrzów dmuchania szkła pracujących dla manufaktury Lyngby. Seria Form powstała w hołdzie dla wyśmienitego działu form artystycznych, działającego przed laty w manufakturze i zajmującego się zdobieniem porcelany. Kolorowe wazony z ręcznie dmuchanego szkła w kształcie kuli lub walca pięknie wyeksponują kwiaty, a przezroczystość szkła pozwala zobaczyć całą roślinę.

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię