Zapalniczka Alessi Firebird 2.0, złota

GV34 GD Alessi Alessi
540.00 PLN
540,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
GV34 GD
Wymiary
Wysokość 26 cm
Długość 10 cm
Szerokość 5 cm
Materiały
Żywica termoplastyczna

Opis produktu

Zapalniczka Alessi Firebird 2.0 złota to elegancja i włoski szyk podczas tak codziennych czynności, jak zapalenie świeczki czy odpalenie papierosa.

Pierwotny pomysł na wykonanie zapalniczki w dość kontrowersyjnej stojącej formie zrodził się w głowach projektantów włoskiej marki Alessi w 1993 roku i od tamtej pory zapalniczka jest uznawana za kultową.

Firebird 2.0 to spojrzenie na oryginalną formę zapalniczki w nowoczesnym wydaniu. Jest elektryczna, ładowana przez USB. W przeciwieństwie do pierwowzoru wersja 2.0 działa bez użycia łatwopalnych cieczy. Nie wytwarza gorącego płomienia, ale mały łuk elektryczny, który zapewnia ciepło niezbędne do zapalenia świecy, papierosa, palnika gazowego czy papierowej podpałki w kominku.

Nowa wersja Firebird różni się sposobem podgrzewania, który wynika z różnicy potencjałów powstałych między dwoma elektrodami zamontowanymi na zapalniczce. Gdy nie jest używana, można ją łatwo zablokować przed niepowołanym użyciem. To bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci i obawiamy się, że przez przypadek podczas zabawy mogą sięgnąć po kosmicznie wyglądającą zapalniczkę.

Zapalarka zasilana jest akumulatorem litowym. Port USB znajduje się w podstawie zapalarki. W zestawie kabel zasilający z microUSB.

Najważniejsze cechy:

  • kolor złoty
  • wykonane z żywicy termoplastycznej
  • nowa odsłona kultowego modelu Firebird
  • brak ognia, ciepło zapewnia łuk elektryczny
  • blokada przed przypadkowym włączeniem
  • zapalniczkę można ponownie ładować przez USB

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię