Zaparzacz do kawy Alessi 240 ml niebieski

MGPF 3 Alessi Alessi
619.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MGPF 3
Wymiary
7,1 x 18 cm
Pojemność 240 ml
Materiały
Stal szlachetna, szkło
Ograniczenia

Opis produktu

Funkcjonalny, tłokowy zaparzacz do kawy marki Alessi z niebieskim uchytem – nowatorski wygląd sprawia, że z jego użyciem można parzyć i podawać kawę zarówno w czasie swobodnych spotkań, jak i bardziej oficjalnych rozmów przy filiżance małej czarnej. Pozwala zaparzyć w pełni aromatyczną, pyszną kawę – bez fusów! Dekoracyjny uchwyt wykonano z tworzywa, które zabezpiecza dłonie przed ryzykiem oparzenia się.
Praktyczny i jednocześnie elegancki.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. Powstały z połączenia wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Michael Graves – architekt, projektant przemysłowy, jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu oraz członek grupy The New York Five. Tym, co go wyróżniało było holistyczne podejście do projektowania. Graves skupiał się na tym, jak ludzie żyją, pracują i odpoczywają, a następnie wymyślał rozwiązania, które zaspokajały ich potrzeby. Założył własną firmę, prowadził działalność akademicką, a także tworzył sprzęt kuchenny dla marki Alessi. Na szczególną uwagę zasługuje czajnik z gwizdkiem w kształcie ptaszka, który stał się ikoną projektowania XX w. i sprzedał się w ogromnej ilości egzemplarzy.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię