Zaparzaczka do herbaty Rosendahl Penta, czerwona

21811 Rosendahl Rosendahl
103.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
21811
Wymiary
Średnica: 4,7 cm
wysokość: 15,1 cm
Materiały
stal nierdzewna, silikon
Zastosowanie

Opis produktu

Czerwona zaparzaczka do herbaty Rosendhal Penta to dowód, że przedmioty codziennego użytku mogą świetnie wyglądać. Bryłowa forma zaparzaczki pozwala na szybkie przygotowanie naparu. Została wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będzie służyła przez długi czas. Długi, nienagrzewający się uchwyt zrobiono z kolei z silikonu. Nietypowy kształt zaparzaczki ucieszy wszystkich miłośników oryginalnego designu.
Dostępna także w kolorze czarnym.
Kolekcję Rosendahl Penta wyróżnia rzeźbiarska konstrukcja i ostro zarysowane krawędzie, które tworzą niebanalny, modernistyczny design.

Marka

Rosendahl to duńska marka znana głównie z dwóch linii produktów -niezwykle rozbudowanej kolekcji Rosendahl Grand Cru – obejmującej zastawę stołową i akcesoria do kuchni w eleganckim stylu, oraz kolekcji zegarów i budzików zaprojektowanych przez Arne Jacobsen’a. Obie linie charakteryzują się znakomicie spójnym, minimalistycznym designem i świetną jakością wykonania.

Zastawa stołowa Rosendahl Grand Cru to talerze, filiżanki, miski, sztućce,  a także kieliszki karafki i dodatki na stół: przyprawniki , termosy, serwetniki. Z powodu swej różnorodności Rosendahl Grand Cru znalazła zastosowanie nie tylko w domu, lecz także jako zastawa stołowa do biura  i do sal konferencyjnych.  Uzupełnieniem kolekcji są dopasowane stylistycznie naczynia których używa się głównie w kuchni (naczynia żaroodporne, pojemniki kuchenne) - tak estetyczne, że można w nich także serwować potrawy na stół.

Zegary i budziki Arne Jacobsen’a  osiągnęły sukces dzięki swej wyrazistej, klasycznej elegancji. Kolekcje Bankers, City Hall, Station czy Roman mają ponadczasowe formy i łatwo je dopasować do różnych wnętrz.

Projektant

Erik Bagger – jeden z najbardziej popularnych duńskich projektantów. Na początku swojej kariery pracował jako złotnik dla Georga Jensena. Dzięki temu doświadczeniu nauczył się przywiązywać dużą wagę do szczegółów. Jego projekty są bardzo różnorodne – tworzy eleganckie zastawy stołowe, akcesoria barowe oraz meble. Eksperymentuje z materiałami, łącząc razem stal, gumę oraz tworzywa sztuczne. Sławę zyskał dzięki kultowym kolekcjom szkła „Grand Cru” i „Opera”, które można spotkać w wielu renomowanych restauracjach m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku oraz w Copenhagen Opera House.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię