Zegar ścienny Alessi Momento, czarny

11 BB Alessi Alessi
1344.00 PLN
1 344,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
11 BB
Wymiary

Średnica: 40 cm
Szerokość: 6,5 cm

Materiały
stal nierdzewna 18/10 barwiona żywicą epoksydową

Opis produktu

Zegar ścienny Alessi Momento czarny to projekt mediolańskiego projektanta Aldo Rossi. Charakteryzuje się włoskim, intrygującym wzornictwem. Jest prosty i czytelny, dzięki czemu odczytywanie godziny jest bezproblemowe. Znajdzie zastosowanie w salonie, biurze, na korytarzu i w sypialni. Uzupełni każdą nowoczesną przestrzeń!


Poza funkcją praktyczną, pełni również funkcję dekoracyjną. Posiada 40 cm średnicy oraz 6,5 cm głębokości. Jest zasilany na baterie. Przewodnim kolorem jest tutaj klasyczna czerń, która doskonale wpisuje się w różne wnętrza.


Zegar ścienny Alessi Momento czarny wykonano ze stali nierdzewnej oraz szkła. Jest odporny na wszelkiego typu uszkodzenia i wysoce solidny. To propozycja, której nie możesz pominąć!

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Aldo Rossi w swoich pracach posługiwał się czystymi i prostymi formami, które urozmaicał efektem światłocienia. Jako projektant i architekt postmodernistyczny bardzo wyraźnie nawiązywał do historii, nawet w okresie wczesnej twórczości. W latach 80. stworzył stalowe kafeterie dla firmy Alessi, które formą nawiązywały do budynków architektonicznych. Projektował również dla innych marek, m. in. Pirelli. Duży wpływ na jego prace miał włoski modernizm, a także architektura socrealistyczna, którą poznał w czasie swojego pobytu w Związku Radzieckim. Zginął w Mediolanie w 1997 r. w wypadku samochodowym. 

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię