Zegar ścienny Alessi Momento srebrny

11 Alessi Alessi
946.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
11
Wymiary
Głębokość 6,5 cm
Ø 40 cm
Materiały
Stal szlachetna polerowana

Opis produktu

Zegar pamięci! Przepiękna stylistyka zegara łączy w sobie motywy tradycyjne (wyrazistość oznaczenia godzin, przemyślane krągłości, idealne wyważenie linii), oraz rys nowoczesny: wykonanie z polerowanej na wysoki połysk stali szlachetnej, szeroką ramę idealnie podkreślającą cyferblat zegara i to „coś”, co sprawia, że przyjemnie się na niego patrzy. Ponadczasowa doskonałość spod ręki mediolańskiego projektanta Aldo Rossi.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Aldo Rossi w swoich pracach posługiwał się czystymi i prostymi formami, które urozmaicał efektem światłocienia. Jako projektant i architekt postmodernistyczny bardzo wyraźnie nawiązywał do historii, nawet w okresie wczesnej twórczości. W latach 80. stworzył stalowe kafeterie dla firmy Alessi, które formą nawiązywały do budynków architektonicznych. Projektował również dla innych marek, m. in. Pirelli. Duży wpływ na jego prace miał włoski modernizm, a także architektura socrealistyczna, którą poznał w czasie swojego pobytu w Związku Radzieckim. Zginął w Mediolanie w 1997 r. w wypadku samochodowym. 

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię