Zegar ścienny Alessi Walter Wayle II Ø 25 cm

05 G Alessi Alessi
312.00 PLN
312,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
05 G
Wymiary
Wysokość 5 cm
Ø 25 cm
Materiały
Tworzywo sztuczne

Opis produktu

Niepowtarzalny, minimalistyczny, kosmiczny! – taki jest zegar Alessi Walter Wayle II projektu samego Philippe Starcka. Zegar, o średnicy 25 cm, jest swojego rodzaju rzeźbą: z dwoma masywnymi wskazówkami, które przypominają skrzydła ptaka lub obracające się turbiny wiatraka. Wskazówki rzucają na ścianę niezwykły cień, który za każdym spojrzeniem w jego kierunku przyciąga uwagę na chwilę dłużej. Gładka, matowa powierzchnia zegara i brak typowego cyferblatu sprawiają, że ten zegar wygląda dobrze na każdej ścianie.
Wyjątkowy: stanowi stałą ekspozycję Museum of Modern Art w Nowym Jorku!
Trwały mechanizm kwarcowy na baterię AA.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Celem Philippa Starcka jest zaprojektowanie przedmiotów, które poprawią jakość ludzkiego życia. Jego zdaniem dobry produkt powinien być najpierw użyteczny, a dopiero potem piękny. Dużą wagę przywiązuje do kwestii politycznych, etycznych oraz ekologicznych, co stara się wyrazić w swoich projektach. W jego portfolio znaleźć można prawie wszystko – od przedmiotów codziennego użytku, po luksusowe meble, budynki oraz pojazdy. Zaprojektował wyposażenie do apartamentów prezydenckich w Pałacu Elizejskim, motocykl Aprilia 6.5, piwiarnię Asahi w Asakusa oraz kultowy wyciskacz do cytryn Juicy Salif dla firmy Alessi.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię