Zegar ścienny Georg Jensen Koppel Ø 22 cm, srebrny

3587574 Georg Jensen Georg Jensen
1266.00 PLN
1 266,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: w następnym dniu roboczym. Produkt dostępny w magazynie
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
3587574
Wymiary
Ø 22 cm
Materiały
Stal szlachetna, tworzywo sztuczne ABS

Opis produktu

Kultowy zegar autorstwa Henninga Koppela – jednego z najbardziej cenionych duńskich projektantów okresu powojennego. W 1978 roku projekt Koppela uchodził za rewolucyjny, dziś uznawany jest za kwintesencję klasyki. Duński projektant postanowił zrezygnować z tradycyjnie umieszczanych na tarczy cyfr i zastąpić je czarnymi punktami. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a charakterystyczna tarcza bez cyfr stała się znakiem rozpoznawczym kolejnych kolekcji tworzonych przez Koppela.

Zegar zasilany jest na baterię AA, która jest do niego dołączona. Jego praca opiera się na mechanizmie kwarcowym. Precyzja zegara wynosi +/- 1 sekundę dziennie lub 15 sekund na miesiąc.

Kolekcja: Georg Jensen Koppel

Zobacz kolekcję

Marka

Ekskluzywne wyposażenie wnętrz Georg Jensen. Imperium Georga Jensena, jednego z najlepszych duńskich złotników, istnieje już ponad 100 lat. W ofercie marki znaleźć można wyroby jubilerskie, zegarki oraz akcesoria domowe: szklane wazony, porcelanowe zastawy stołowe, komplety sztućców, misy i świeczniki ze szkła i stali. Georg Jensen to nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo, które przeplata się z secesyjnymi wpływami: wyszukaną formą i ornamentyką. W tej różnorodności widać odbicie długiej i bogatej historii marki, współtworzonej przez wielu znakomitych projektantów, jak np. Patricia Urquiola, Arne Jacobsen, czy Aldo Bakker. Czerwona Maszyna jest jedynym autoryzowanym sprzedawcą marki Georg Jensen Living w Polsce. Produkty Georg Jensen znajdziecie Państwo w działach: Akcesoria barowe, Nakrycie stołu oraz Dekoracja salonu.

Projektant

Henning Koppel w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju skandynawskiego wzornictwa. Współpracował z marką Georg Jensen, dla której stworzył szereg kultowych przedmiotów, które do dziś uznawane są za ikony designu. Jego prace były przełomowe pod każdym względem – wyróżniały się czystymi liniami oraz subtelnymi, opływowymi kształtami. Głównym celem Koppela było tworzenie pięknych, a jednocześnie funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku. Wśród nich znaleźć można popularne sztućce „New York” oraz kryształowy żyrandol, zaprojektowany z okazji 75-lecia Georga Jensena.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię