Zestaw trzech noży Chroma Porsche Type 301

P529 Chroma Chroma
839.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
P529
Wymiary
Ostrze: 19,3 cm, 17,8 cm i 7,7 cm
Materiały
Ostrze: Stal japońska 301 Rękojeść: Stal szlachetna 18/10

Opis produktu

Uniwersalny komplet 3 noży kuchennych Type 301 pozwoli wykonać w kuchni wszystkie prace. W jego skład wchodzi noż santoku, oraz noż do obierania warzyw i owoców. Nóż kucharza Santoku przeznaczony jest do krojenia mięs, oraz szatkowania warzyw i ziół. Nóż do obierania służy do precyzyjnych prac z warzywami - do obierania i wykrawania dekoracji. Jest także wygodny w technicznie trudniejszych pracach z mięsem i drobiem (np. oddzielanie mięsa od kości). Nóż do porcjowania służy do odkrawania plastrów pieczeni, dzielenia kurczaka, kaczki lub indyka. Dzięki długiemu i wąskiemu ostrzu świetnie kroi także pasztet lub ciasto.
Można ostrzyć za pomocą ostrzałki ceramicznej Kasumi Titanum 240/1000.

Noże kolekcji Type 301, spod ręki Ferdinanda Porsche zadziwiają wyrafinowaną futurystyczną formą. Ostrza są doskonale konstrukcyjnie dopasowane do funkcji. Rękojeść ma nietypowy, bardzo ergonomiczny kształt opracowany przy współpracy ze słynnym niemieckim szefem kuchni Jorgiem Wortherem. Jest świetnie wyważona i wygodna. Noże wyglądają jakby były z jednego kawałka stali, mimo iż wykonano je z dwóch różnych typów: ostrze z japońskiej stali type 301, rękojeść z stali szlachetnej 18/10. Ostrze jest ręcznie szlifowane i doskonale kroi przez długi czas. Noże są zapakowane w estetyczne drewniane skrzynki wyściełane od środka ciemnym aksamitnym materiałem, odpowiednie na prezent.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Projektant

Ferdinand Alexander  "Butzi" Porshe – spadkobierca i kontynuator jednego z największych rodzinnych imperiów na świecie. Twórca Porsche Design, projektant samochodów Porsche 904 i Porsche 911. Do słynnych projektów kojarzonych z Porsche Design należą przede wszystkim: Wojskowe zegarki współtworzone ze szwajcarską firmą Swiss, przeznaczone dla żołnierzy NATO i kolekcja noży Type 301 dla japońskiej marki Chroma. Wykonane z tradycyjnie ostrzonej, japońskiej stal znalazły miłośników na całym świecie. Zagościły w Vienna Modern Museum oraz nowojorskim Museum of Modern Art. W polskiej telewizji towarzyszą Robertowi Makłowiczowi i Kurtowi Schellerowi!

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię