Zestaw trzech noży Chroma Porsche Type 301 Hammered

P529-HM Chroma Chroma
999.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
P529-HM
Wymiary
Ostrze: 19,3 cm, 17,8 cm i 7,7 cm
Materiały
Ostrze: Stal japońska 301 Rękojeść: Stal szlachetna 18/10
Ograniczenia

Opis produktu

Zestaw noży Chroma Porsche Type 301 Hammered spełni oczekiwania pasjonatów gotowania oraz profesjonalnych szefów kuchni. W komplecie znajdują się trzy noże, przeznaczone do różnych czynności – obierania, krojenia oraz drobnego szatkowania. Wyjątkowo ostre i precyzyjne ostrza poradzą sobie z krojeniem miękkich i twardych produktów, obieraniem ich ze skórki oraz drobnym szatkowaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie młotkowanej klingi, która zapobiega przywieraniu żywności podczas krojenia. Specjalne wgłębienia poprawiają jakość codziennego użytkowania, a dodatkowo stanowią charakterystyczny element ulepszonej kolekcji Type 301, cenionej przez kucharzy Michelin'a. Warto zwrócić uwagę na metalową „perłę”, która zaznacza granicę końca uchwytów – dla optymalnego komfortu i kontroli cięcia.

Nie można myć w zmywarce. Zaleca się ręczne mycie i dokładne wysuszenie bezpośrednio po użyciu. Nadaje się tylko do drewnianych i plastikowych desek (nigdy do marmurowych i szklanych). Należy przechowywać w bloku na noże – nie zaleca się przechowywania luzem wśród innych akcesoriów kuchennych.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Projektant

Ferdinand Alexander  "Butzi" Porshe – spadkobierca i kontynuator jednego z największych rodzinnych imperiów na świecie. Twórca Porsche Design, projektant samochodów Porsche 904 i Porsche 911. Do słynnych projektów kojarzonych z Porsche Design należą przede wszystkim: Wojskowe zegarki współtworzone ze szwajcarską firmą Swiss, przeznaczone dla żołnierzy NATO i kolekcja noży Type 301 dla japońskiej marki Chroma. Wykonane z tradycyjnie ostrzonej, japońskiej stal znalazły miłośników na całym świecie. Zagościły w Vienna Modern Museum oraz nowojorskim Museum of Modern Art. W polskiej telewizji towarzyszą Robertowi Makłowiczowi i Kurtowi Schellerowi!

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(1) Dodaj opinię 1 0 5 5
5.0
Tadeusz N 15.06.2018
Jestem bardzo zadowolony z zakupu