Czerwona Maszyna. Prezenty dla niej, prezenty dla niego

Zwroty i reklamacje

Łatwe zwroty


CzerwonaMaszyna.pl sprzedaje rzeczy wybrane, piękne i wysokiej jakości. Mamy więc nadzieję, że będziesz zawsze zadowolony/a z zakupu.

W sytuacji, gdy wybrany przedmiot nie do końca będzie spełniał Twoje oczekiwania - możesz zwrócić składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy, lub wymienić zakupiony towar bez kłopotliwych warunków z naszej strony.

Z prawa do zwrotu poprzez odstąpienie od umowy mogą korzystać konsumenci, w rozumieniu ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta.


Czytaj więcej o prawie odstąpienia od umowy

Termin zwrotu


W CzerwonaMaszyna.pl, dla Twojej wygody wydłużyliśmy okres zwrotu (odstąpienia od umowy) do 30 dni od daty dostawy. Według polskiego prawa możesz odstąpić od umowy zakupu towaru w sklepie internetowym w ciągu 14 dni.

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów i tego, że będziesz z nich zadowolony/a. Rozumiemy też, że w dzisiejszych zajętych czasach 14 dni może szybko ulecieć i staje się terminem niewygodnym.Zwracane produkty


Zwracane towary nie powinny być używane. Powinny być kompletne i zwrócone w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu firmowym producenta (jeżeli takie było) wraz z dodatkowym wyposażeniem i instrukcjami.

Może się zdarzyć, że oryginalne opakowania ulegną zagubieniu lub zniszczeniu. W takiej sytuacji możliwy jest zwrot poprzez odstąpienie od umowy, jednak w CzerwonaMaszyna.pl będziemy zmuszeni potrącić z kwoty zwrotu ewentualny spadek wartości towaru. Każdy nietypowy przypadek prosimy omówić z naszym Biurem Obsługi Klienta (e-mail: bok@czerwonamaszyna.pl , tel. 012 312 40 00).

Gdy zamówienie składało się z kilku przedmiotów - możliwy jest także zwrot tylko niektórych z nich.Zwrotna przesyłka


Przesyłkę prosimy wysłać na swój koszt na adres:
CzerwonaMaszyna.pl, ul. Łukasiewicza 3, 31-429 Kraków.

Do opakowania prosze włożyć potwierdzenie zamówienia, paragon, oraz oświadczenie o odstąpieniu od umowy (jeżeli wcześniej nie było złożone, np. przez email). W przypadku gdy zamówienie zostało opłacone przy odbiorze proszę dołożyć także dane konta bankowego, na które ma nastąpić zwrot pieniędzy.

W celu obniżenia ryzyka uszkodzeń radzimy skorzystać z przesyłki kurierskiej oraz z opakowania, w którym zamówienie było dostarczone.

Proszę szczególnie zwrócić uwagę na pakowanie przedmiotów delikatnych. Samo poinformowanie kuriera, że przesyłka zawiera np. szkło lub ceramikę niewiele daje, ponieważ w praktyce paczki w transporcie traktowane są tak samo. Paczki mogą być składowane w wielu poziomach (z naszą na spodzie) lub mogą być uderzone rogiem innej paczki. Dlatego należy przestrzegać zasady, by przedmioty wewnątrz paczki nie znajdowały się bliżej ścianek zewnętrznego pudełka niż 4-5 cm. Przedmioty wewnątrz paczki powinny być unieruchomione. List przewozowy (druk wypełniany wspólnie z kurierem powinien zawierać informację "Uwaga szkło".Zwrot pieniędzy


Zwrot pieniędzy odbywa się na konto lub kartę z której dokonano wpłaty, lub na konto przez Państwa wskazane. CzerwonaMaszyna.pl zwraca pieniądze niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i po otrzymaniu pierwotnej wpłaty.

Koszt usługi pakowania na prezent nie jest zwracany.

W przypadku, gdy zwracany towar zostanie odesłany przesyłką opłaconą przez CzerwonaMaszyna.pl, koszt tego transportu zostanie potrącony z kwoty zwrotu.Reklamacje


Przed zapakowaniem paczek nasi pracownicy dokładnie sprawdzają czy wysyłane przedmioty są kompletne i w pełni funkcjonalne. Może jednak się zdarzyć, że towar posiada wady ukryte, niewidoczne w momencie sprzedaży. W takim przypadku prosimy o wypełnienie formularza reklamacji i przesłanie go na adres: reklamacje@czerwonamaszyna.pl. Skontaktujemy się i uzgodnimy najlepszy sposób rozpatrzenia reklamacji. Reklamacje zdarzają się w CzerwonaMaszyna.pl niezwykle rzadko i zawsze dążymy do jak najszybszego załatwienia sprawy.


Pobierz formularz reklamacji


Szczegółowe uprawnienia Klientów dotyczące rękojmi opisuje nasz regulamin.

Oferta dnia
Odbiór zamówień: Kraków, ul. Wileńska 4 tel. 12 312 4000,
Pon.-Pią. 9-19, Sob 11-15.