Czysta kuchnia bez wysiłku!

1. Sprytne sprzątanie

Czysta kuchnia bez wysiłu

Kuchnia jest bijącym sercem każdego domu. Warto zadbać o to by była idealnie czysta. W tym wpisie pokażemy Ci kilka sprytnych akcesoriów do sprzątania i mycia naczyń oraz praktyczne kosze do segregacji odpadów. Dzięki nim łatwo zadbasz o higienę w kuchni.


1. Zestaw szczoteczek do zadań specjalnych

2 Szczotki do urządzeń kuchennych 4 w 1 OXO Good Grips

2 Szczotki do urządzeń kuchennych 4 w 1 OXO Good Grips

Ten uniwersalny zestaw składa się z dwóch szczoteczek, z których każda ma dwie różne końcówki, służące do usuwania innego rodzaju zabrudzeń. W zestawie jest wąska szczoteczka, dzięki której doczyścisz wszystkie rowki i zakamarki niezbędnych kuchennych akcesoriów. Drugi koniec szczoteczki to nylonowy skrobak który, pomaga usunąć przypieczone resztki jedzenia z formy lub brytfanny, a także trudne do usunięcia naklejki i etykiety z produktów. Druga, półokrągła szczoteczka z kauczukową końcówką idealnie sprawdzi się do czyszczenia ostrzy blendera czy dna sokowirówki. Kauczukowy koniec doczyści szczeliny w blacie i przy zlewie. Ten niewielki i funkcjonalny zestaw można spiąć ze sobą i po użyciu włożyć do szuflady.2. Generalne porządki

Walka z kurzem

Gdy już wyczyścisz wszystkie zakamarki czas na walkę z kurzem i plamami na podłodze. Do tego świetnie sprawdzą się nowe akcesoria do sprzątania OXO. Podwójny mop z szorstką i gładką gąbką, teleskopowa myjka do kafelków oraz zginana miotełka do kurzu to praktyczne trio, które razem stanowi elegancki pomarańczowy zestaw.


2. Czyste naczynia

Czyste naczynia
Nie wszystkie naczynia można myć w zmywarce. Delikatne szkło potrzebuje specjalnych akcesoriów do mycia. Zainwestuj w czyściki do karafek, delikatne ściereczki z mikrofibry oraz szczoteczki, które zagwarantują komfort i bezpieczeństwo podczas czyszczenia szkła.

Przydatne będą również szczoteczki i gąbki z dozownikiem. W ten sposób nie będzie trzeba co chwilę sięgać po płyn do naczyń.


3. Segregacja

Segregacja odpadów

Coraz większy nacisk przykłada się do segregacji odpadów. Jeśli w naszym domu jest wielu domowników, odpady które szybko się psują są często wyrzucane. Gorzej sprawa się ma w niewielkich gospodarstwach domowych. Śmieci mogą psuć się i nieprzyjemnie pachnieć. Dlatego zainwestuj w kosz do segregacji odpadów. Wtedy zamiast trzech lub czterech różnych koszy, mamy jeden- szczelny i funkcjonalny.

Świetnym pomysłem będzie też domowy kompostownik. Możesz do niego wrzucać wszystkie odpady organiczne, a potem wykorzystać np. do nawożenia roślin czy ziół. Nie musisz martwić się o przykry zapach. Kompostownik został wyposażony w wygodny uchwyt do przenoszenia, uchylną pokrywę oraz filtr pochłaniający nieprzyjemne zapachy.