W czasie wolnym...

W czasie wolnym...

Lato to czas wakacji i urlopów. Trzeba się do niego dobrze przygotować. Jeśli planujesz wyjazd sprawdź kilka propozycji sprytnych akcesoriów dla podróżujących. Jeśli tego lata nie wybierasz się na urlop, zobacz jak możesz  umilić sobie pracę poza biurem.

Kolekcja Tivoli by Normann Copenhagen

Nostalgicznie: Tivoli by Normann Copenhagen

Duńska marka Normann Copenhagen od 1999 roku zachwyca umiejętnym połączeniem oryginalnego designu wyposażenia domu z funkcjonalnością przedmiotów w codziennym użytkowaniu. Jesienią 2018 w ofercie sklepu Czerwona Maszyna zagości nowa kolekcja TIVOLI inspirowana sentymentalną poetyką słynnego duńskiego parku rozrywki.  Obejrzyj zdjęcia prototypów, dowiedz się jak powstał koncept Tivoli i odczytaj bogatą symbolikę nowości!

Przechowywanie w łazience – sposób na ręczniki

Przechowywanie w łazience – sposób na ręczniki

Przystępując do aranżacji łazienki, czy to nowej, czy w trakcie remontu musimy rozwiązać szereg problemów natury użytkowej i estetycznej. Pierwsze decyzje które musimy podjąć dotyczą zwykle rodzaju płytek, wyboru urządzeń sanitarnych i armatury. Warto już na tym etapie przemyśleć wybór akcesoriów łazienkowych, które ułatwią pzechowywanie codziennie używanych przedmiotów. W tym poradniku podpowiadamy jak zadbać o przechowywanie ręczników, aby zawsze pozostawały suche i długo zachowywały świeżość. Prezentujemy także rzetelny przegląd wieszaków na ręczniki.

Hygge

Hygge

Jedno słowo, a skrywa w sobie tyle pozytywnych znaczeń. Hygge to duńskie określenie na momenty wypełnione szczęściem, spokojem, bliskością i bezpieczeństwem  Chociaż nie ma odpowiednika w języku polskim, każdy z nas doświadczył tego stanu i potrafi go instynktownie rozpoznać. Hygge towarzyszy powrotom do domu po męczącym dniu lub długiej nieobecności, głaskaniu kota, chwilom spędzonym przy kominku, gdy na zewnątrz szaleje wichura. Pojawia się na co dzień, w najzwyklejszych momentach. To nic innego jak umiejętność cieszenia się z małych rzeczy i życia w zgodzie ze sobą.

Norm Architects

Studio Norm Architects

Sztuka nie lubi kompromisów – ceni tylko te naprawdę udane. Balans pomiędzy bogactwem a powściągliwością formy, pomiędzy prostotą a złożonością to esencja projektów Norm Architects. Zespół duńskich architektów z ogromnym sukcesem zaraża swoim stylem zarówno prywatnych jak i komercyjnych klientów - projektując minimalistyczne, lecz wygodne meble i przestronne, spektakularne wnętrza...