Ikony designu

Cylinda Line

Stelton Cylinda Line – ponad 50 lat na stołach

Proste stalowe cylindry i bakelitowe finezyjne rączki to charakterystyczne cechy kultowej kolekcji Cylinda Line – dodatków na stół spod ręki Arne Jacobsen’a.

Inauguracja Cylinda-Line miała miejsce w 1967 roku, po 3 latach zmagań z technologią produkcji, która miała urzeczywistnić wizje światowej sławy architekta – Arne Jacobsen’a. Jak to się zaczęło?

Małpki Kay Bojesen

Poznaj markę Kay Bojesen

Duński złotnik i projektant Kay Bojesen zyskał międzynarodową sławę tworząc drewniane zabawki, które do dziś podbijają serca dzieci i dorosłych. Zabawki mają duszę i odzwierciedlają szelmowskie poczucie humoru artysty. Spod ręki Kaya Bojesena wyszło ponad 2000 zabawek czyniąc go jednym z najbardziej płodnych duńskich rzemieślników XX wieku. Znany jest głównie z zabawek, ale jego bogata twórczość obejmuje również biżuterię, sztućce, czajniki i srebrne puchary.

Meble ogrodowe Skagerak Selandia - Hygge w Twoim ogrodzie

Meble ogrodowe Skagerak Selandia

Hygge w Twoim ogrodzie

Jeśli cenisz meble o ponadczasowym designie, funkcjonalne i stworzone z myślą o tym, że mają pomagać czerpać radość z życia i służyć przez wiele lat, prawdopodobnie trafi do Twojego serca kolekcja Skagerak Selandia.

Lampy &tradition Flowerpot

Od flower power do Flowerpot

Premiera lampy wiszącej Flowerpot Vernera Pantona nie była najważniejszym wydarzeniem w 1968 roku. Jednak jej powstanie było przełomowym postępem zarówno w duńskim designie jak i w karierze znanego projektanta. Dowiedz się jakie są sekrety lampy Flowerpot – ikony duńskiego designu, produkowanej od ponad 50 lat!

Wazony Lyngby

Wazon Lyngby – jak powstał najbardziej charakterystyczny wazon Danii?

Plisowany wazon Lyngby Porcelain powstał w 1936 roku, jako jeden z pierwszych projektów manufaktury. Zarówno wtedy jak i teraz wazon cieszy się niegasnącą popularnością. Pierwowzór wykonany z białej porcelany, dziś doczekał się wielu odmian kolorystycznych oraz swojego odpowiednika ze szkła. Poznaj sekret uroku plisowanego wazonu od Lyngby Porcelain!

Norm Architects

Studio Norm Architects

Sztuka nie lubi kompromisów – ceni tylko te naprawdę udane. Balans pomiędzy bogactwem a powściągliwością formy, pomiędzy prostotą a złożonością to esencja projektów Norm Architects. Zespół duńskich architektów z ogromnym sukcesem zaraża swoim stylem zarówno prywatnych jak i komercyjnych klientów - projektując minimalistyczne, lecz wygodne meble i przestronne, spektakularne wnętrza...

Etażerka Koziol Babell

Etażerka Koziol Babell

Wielopiętrowa etażerka Babell ma kilkadziesiąt odmian kolorystycznych i rozmiarowych. Ten charyzmatyczny przedmiot produkowany jest nieprzerwanie w niemieckiej fabryce Koziol od ponad 30 lat! Swój sukces zawdzięcza temu, że jest estetyczny, bardzo  praktyczny i niedrogi. Kto zaprojektował etażerkę Babell i i czy od razu spodobała się klientom? Jaki wpływ miała na dzisiejszą popularność etażerek?