Studio Norm Architects

Norm Architects

Sztuka nie lubi kompromisów – ceni tylko te naprawdę udane. Balans pomiędzy bogactwem a powściągliwością formy, pomiędzy prostotą a złożonością to esencja projektów Norm Architects. Zespół duńskich architektów z ogromnym sukcesem zaraża swoim stylem zarówno prywatnych jak i komercyjnych klientów - projektując minimalistyczne, lecz wygodne meble i przestronne, spektakularne wnętrza.

Studio Norm Architects powstało w 2008 roku w centrum tradycji skandynawskiego designu – Kopenhadze. Studio pracuje w obszarach wzornictwa przemysłowego architektury mieszkalnej, wnętrz komercyjnych, a takže fotografii i nadzoru artystycznego. Założyciele Jonas Bjerre-Poulsen i Kasper Ronn są absolwentami Royal Danish Academy of fine Arts i  po mistrzowsku realizują idee Modernism reimagined – nowego oblicza modernizmu. W projektach Norm Architects  przebijają echa szkoły Buahausu, projektów braci Eames i amerykańskich idei z lat 50' i 60' .

Każdy projekt studia – czy to architektoniczny, wzorniczy, czy fotograficzny przepełnia nadrzędna wartość – minimalistyczna prostota skrywająca idee humanistyczne.

The Village - &tradition showroomShowroom Menu

Kopalnia węgla zaadaptowana na luksusowy apartament

Restauracja Cofoco ItalyFunkcjonalność i estetyczną wartość rzeczy według studia Norm, definiuje funkcjonowanie ludzkiego umysłu i ciała, a nie przelotne mody, czy nowinki technologiczne. W ten sposób projekty wnętrz stają się pełne głębokiej refleksji, surowy minimalizm uzyskuje subtelność,  a efekt wizualny jest szalenie zmysłowy. Przedmioty i wnętrza Norm nie tylko wyglądają świeżo I wyraziście, ale też są niezwykle przyjemne w użytkowaniu.

Stół Menu SnaregadeŁawka Menu Meet BenchStolik kawowy &tradition NaervaerStelaże Menu Wire

Norm Architects i Przedmioty codziennego użytku

Norm Architects projektuje przedmioty wyłącznie z dobrych jakościowo naturalnych materiałów, często wykańczanych rzemieślniczo. Szkło, mosiądz, drewno, naturalny kamień uzyskują w projektach studia niezwykłą szlachetność. Zakres kompetencji twórców jest imponujący. Norm Architects potrafi zaprojektować wszystko – od niebanalnych młynków kuchennych, przez wyraziste lampy po wygodne sofy.
Przedmioty Norm Architects są znane głównie z oferty marek Menu i Andtradition.

Akcesoria łazienkowe Menu Norm BathLampa stołowa &tradition Milk NA1Młynki Menu Bottle GrinderZastawa stołowa Menu New Norm

Norm Architects i architektura wnętrz

Manifest Norm Architects można określić słowami "innowacja przez tradycjonalizm". Wnętrza studia Norm kontynuują najlepsze tradycje skandynawskiego myślenia o przestrzeni: są przestronne, jasne i jednocześnie przytulne. Jest w nich wszystko co potrzebne do życia, jednak nie są zagracone. Nie grzeszą nadmiarem ozdób, lecz są dyskretnie udekorowane poprzez wyszukane formy mebli, lamp i wyposażenia. Dzięki zastosowaniu znakomitych jakościowo materiałów i minimalistycznej konwencji tworzą stabilną wartość, zarówno pod względem fizycznej trwałości jak i nieprzemijającej konwencji stylistycznej, która nie podlega ulotnym modom.