Zwroty i reklamacje

 

Szybka ścieżka

 

Łatwe zwroty

Czerwona Maszyna sprzedaje rzeczy wybrane, piękne i wysokiej jakości. Mamy więc nadzieję, że będą Państwo zawsze zadowoleni z zakupu.

W sytuacji, gdy wybrany przedmiot nie do końca będzie spełniał Państwa oczekiwania - możecie Państwo go zwrócić, wypełniając formularz zwrotu na stronie, lub wymienić zakupiony towar bez kłopotliwych warunków z naszej strony.

Z prawa zwrotu mogą korzystać konsumenci, w rozumieniu ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta.


Czytaj więcej o prawie odstąpienia od umowy
  
 

 

Jak zwrócić przedmiot najszybciej i najsprawniej?

  

 1. Zgłoś zwrot w sklepie.

  Jeśli posiadasz u nas konto - zaloguj się, wyświetl stronę zamówienia z przedmiotem który chcesz zwrócić i kliknij w link Formularz reklamacji/zwrotu. 
  Sprawdź czy dane w formularzu są poprawne i wyślij zgloszenie.

  Jeśli nie posiadasz nas konta, przygotuj numer zamówienia i kliknij w link poniżej:

 2. Oczekuj na potwierdzenie.

  Dział Zwrotów i Reklamacji potwierdzi Twoje zgłoszenie i prześle dalsze instrukcje.
  

Termin zwrotu

Polskie prawo przewiduje możliwość odstąpienia od umowy zakupu towaru w sklepie internetowym w ciągu 14 dni od daty dostawy. Dla Twojej wygody wydłużamy termin zgłoszenia zwrotu do 30 dni.  

 

Zwracane produkty

Zwracane produkty nie powinny być używane. Powinny być kompletne i zwrócone w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu firmowym producenta (jeżeli takie było) wraz z dodatkowym wyposażeniem i instrukcjami.

Może się zdarzyć, że oryginalne opakowania ulegną zagubieniu lub zniszczeniu. W takiej sytuacji możliwy jest zwrot poprzez odstąpienie od umowy, jednak w Czerwonej Maszynie będziemy zmuszeni potrącić z kwoty zwrotu ewentualny spadek wartości towaru. Każdy nietypowy przypadek prosimy omówić z naszym Biurem Obsługi Klienta (e-mail: reklamacje@czerwonamaszyna.pl).

Gdy zamówienie składało się z kilku przedmiotów - możliwy jest także zwrot tylko niektórych z nich.

 

Zwrotna przesyłka

Zwrotną przesyłkę przygotuj po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia zwrotu.

Przesyłkę wyślij na swój koszt na adres:

Centrum Logistyczne KMC-Services sp. z o.o.

Czerwona Maszyna

ul. Komandosów 1

32-085 Modlniczka

Do opakowania włóż koniecznie etykietę zwrotu wydrukowaną  wg instrukcji otrzymanej w potwierdzeniu zgłoszenia. 
To bardzo ważne! Nasz magazyn przyjmuje kilkadziesiąt przesyłek dziennie. Brak etykiety zwrotu utrudni identyfikację przesyłki zwrotnej, tym samym opóźni znacząco przyjęcie Twojego zwrotu.

W celu obniżenia ryzyka uszkodzeń radzimy skorzystać z przesyłki kurierskiej oraz z opakowania, w którym zamówienie było dostarczone.

Proszę szczególnie zwrócić uwagę na pakowanie przedmiotów delikatnych. Samo poinformowanie kuriera, że przesyłka zawiera np. szkło lub ceramikę niewiele daje, ponieważ w praktyce paczki w transporcie traktowane są tak samo. Paczki mogą być składowane w wielu poziomach (z naszą na spodzie) lub mogą być uderzone rogiem innej paczki. Dlatego należy przestrzegać zasady, by przedmioty wewnątrz paczki nie znajdowały się bliżej ścianek zewnętrznego pudełka niż 4-5 cm. Przedmioty wewnątrz paczki powinny być unieruchomione. List przewozowy (druk wypełniany wspólnie z kurierem) powinien zawierać informację "Uwaga szkło".

 

Zwrot pieniędzy

Zwrot pieniędzy odbywa się na konto lub kartę z której dokonano wpłaty, lub na konto przez Ciebie wskazane. Czerwona Maszyna zwraca pieniądze niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki z etykietą zwrotu i po otrzymaniu pierwotnej wpłaty.

Koszt usługi pakowania na prezent nie jest zwracany.

W przypadku, gdy zwracany towar zostanie odesłany przesyłką opłaconą przez Czerwoną Maszynę, koszt tego transportu zostanie potrącony z kwoty zwrotu.

 

Reklamacje

Przed zapakowaniem paczek nasi pracownicy dokładnie sprawdzają czy wysyłane przedmioty są kompletne i w pełni funkcjonalne. Stanowiska weryfikacyjne są objęte monitoringiem wizyjnym, a cały proces jest kontrolowany przez pracownika Działu Jakości. Może jednak się zdarzyć, że towar posiada wady ukryte, niewidoczne w momencie sprzedaży.

 

Jak zgłosić reklamację najszybciej i najsprawniej?

 

 Instrukcja dla reklamacji przedmiotów:

 1. Wypełnij zgłoszenie reklamacji.

  Jeśli posiadasz u nas konto - zaloguj się, wyświetl stronę zamówienia z przedmiotem który chcesz zareklamować i kliknij w link Formularz reklamacji/zwrotu. 
  Sprawdź czy dane w formularzu są poprawne, opisz przyczynę reklamacji i wyślij zgłoszenie.

  Jeśli nie posiadasz u nas konta - przygotuj numer zamówienia i kliknij w link poniżej:
  Zgłoszenie zwrotu/reklamacji bez logowania

 2. Oczekuj na potwierdzenie.

  Dział Zwrotów i Reklamacji potwierdzi Twoje zgłoszenie i prześle dalsze instrukcje.
 

Szczegółowe uprawnienia Klientów dotyczące rękojmi opisuje nasz Regulamin.