Nowoczesne lampy ogrodowe europejskich producentów.

Lampy

Nowoczesne lampy ogrodowe

Ogród jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, a także spotkań w miłej atmosferze, szczególnie w letnie, ciepłe wieczory. Aby jednak pobyt w ogrodzie po zmroku był udany należy go właściwie oświetlić. Do wyboru jest mnóstwo rozwiązań, ale jeśli poszukujemy miękkiego, subtelnego blasku, który stworzy romantyczną atmosferę to najlepsze będą dekoracyjne lampy i lampiony ogrodowe.

Wiszące lampy do ogrodu

Zastosowanie lamp wiszących w ogrodzie pozwala umieścić oświetlenie na różnej wysokości w zależności od własnych preferencji. Oświetlenie ogrodowe w tej formie sprawdzi się przede wszystkim wokół domu, na tarasie, w altanie ogrodowej i innych podobnych miejscach. Lampy wiszące oraz wszelkiego rodzaju kinkiety i reflektory roztoczą łagodne światło na dużej powierzchni. Warto w ten sposób oświetlić miejsca, w których odpoczywamy, grillujemy i siedzimy w gronie przyjaciół i rodziny.

Nawierzchniowe i stojące lampy ogrodowe

Szerokie zastosowanie w ogrodzie mają wszelkiego rodzaju niskie lampy. Stojące lampy ogrodowe na słupkach są idealne do oświetlenia ścieżek i podjazdów. Ułatwiają one poruszanie się po ogrodzie po zmroku, a do tego wyglądają niezwykle efektownie. Najniżej umieszczone lampy do ogrodu są z kolei idealne do doświetlenia roślin. Wszelkiego rodzaju kwiaty najlepiej prezentują się właśnie wtedy, gdy oświetlenie pada z dołu. Dlatego w tej roli doskonałe są na przykład świecące kamienie ogrodowe i niskie lampki wbijane w ziemię. Dzięki zastosowaniu takiego oświetlenia rośliny nie będą wyglądały płasko, a do tego możemy podkreślić ich kolory także gdy na dworze jest ciemno. W roli oświetlenia dekoracyjnego najlepiej sprawdzają się lampy dające światło o niewielkim natężeniu i o ciepłej barwie.

Lampy solarne

Lampy solarne do ogrodu sprawdzają się doskonale jako oświetlenie dekoracyjne. Nie są na tyle skuteczne aby oświetlić cały ogród, ale jako element doświetlający rośliny, ścieżki i miejsca wypoczynku są idealne. Ich niewątpliwą zaletą jest mobilność i brak instalacji. To sprawia, że każda lampa solarna może być przestawiana niezależnie od innych, a także nie jest związana z żadnym źródłem energii.  Lampy solarne mogą być dokładnie w tym miejscu, w którym aktualnie są potrzebne.  W dodatku tego typu lampy ogrodowe ze względu na to, że korzystają z energii słonecznej, nie generują dodatkowych kosztów.

Elektryczne oświetlenie ogrodowe

Instalacja elektrycznych lamp ogrodowych wymaga przemyślenia, ale dzięki temu otrzymujemy mocne i niezawodne światło, z którego możemy korzystać przez cały rok. Lampy ogrodowe mogą być halogenowe lub diodowe LED. Lampy ogrodowe LED są najlepszym wyborem, ponieważ dają intensywne światło, a przy tym zużywają mało energii, są więc ekonomiczne.

Na co zwracać uwagę wybierając lampy do ogrodu?

Aby cieszyć się oświetleniem ogrodowym, które spełni nasze oczekiwania warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Pierwszym z nich jest natężenie światła. Jeśli chcemy oświetlić dużą powierzchnię ogrodu powinniśmy wybrać światło o dużej intensywności, a także umieścić je odpowiednio wysoko. Jeśli jednak zależy nam na subtelnym, romantycznym świetle to dobrze sprawdzą się dekoracyjne lampy solarne. Niekiedy dobrym wyborem są nowoczesne lampy ogrodowe z czujnikami ruchu oraz z czujnikami światła. Pierwsze będą działać dokładnie wtedy gdy będziemy się przemieszczać, są więc idealne na ścieżkach ogrodowych, drugie – wykryją natężenie naturalnego światła i załączą się po zmroku, a wyłączą o świcie. To oznacza mniejsze zużycie energii i maksymalną wygodę. Ważnym kryterium jest także żywotność baterii lub paneli słonecznych. Z pewnością każdy chce mieć oświetlenie ogrodowe, które będzie służyć dłużej niż przez jeden sezon. Oczywiście istotny jest także materiał, z którego lampy zostały wykonane, a tu jest duże pole do wyboru – w sprzedaży są lampy z wytrzymałych tworzyw sztucznych, ze szkła, z aluminium i wiele innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium