Spektakularne pochodnie ogrodowe, lampiony, latarenki i lampy oliwne.

Oświetlenie dodatkowe

Latarnia solarna Eva Solo 43 cm Latarnia solarna Eva Solo 43 cm
Producent: Eva Solo
Cena:

748,06 zł

szt.
zobacz więcej
Latarnia solarna Eva Solo 30 cm Latarnia solarna Eva Solo 30 cm
Producent: Eva Solo
Cena:

440,03 zł

szt.
zobacz więcej
Latarnia Blomus Olea 48 cm, silver Latarnia Blomus Olea 48 cm, silver
Producent: Blomus
Cena:

849,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pochodnia Blomus Fuoco Ø 32 cm Pochodnia Blomus Fuoco Ø 32 cm
Producent: Blomus
Cena:

928,99 zł

szt.
zobacz więcej
Pochodnia Blomus Fuoco Ø 18 cm Pochodnia Blomus Fuoco Ø 18 cm
Producent: Blomus
Cena:

599,00 zł

szt.
zobacz więcej

Luksusowe pochodnie i lampiony

Oświetlenie domu na zewnątrz to zagadnienie, któremu należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Przepiękne ogrodowe iluminacje sąsiadów u niejednej osoby powodują uczucie zazdrości. Zupełnie niepotrzebnie, można bowiem samemu zafundować sobie eleganckie oświetlenie tej przestrzeni. Chętnie przebywamy tutaj wieczorową porą, ciesząc się pogodą i dobrym towarzystwem. Zadbajmy więc o stylowe i funkcjonalne lampiony i pochodnie, by ogród mógł spełniać swoją funkcję również w godzinach wieczorno-nocnych.

Jak wybrać lampiony?

Zanim zabierzemy się za oświetlanie naszego ogrodu, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie lampiony wybrać i jaki efekt pragniemy osiągnąć. Czy chodzi nam jedynie o subtelne latarenki o delikatnym świetle, dające blask jedynie w niektórych miejscach, tworząc tym samym nutkę tajemniczości? A może najważniejsze jest dla nas oświetlenie ścieżki i wszystkie lampiony wykorzystamy właśnie w tym celu? Warto pamiętać, by elementy te nie zdominowały przestrzeni ogrodu, by nadal to właśnie zieleń wiodła w nim prym. Lampiony muszą niejako wtapiać się w tło.

Pamiętajmy, że oświetlenie ogrodowe musi co prawda charakteryzować się walorami natury estetycznej, jednak najistotniejsza kwestia to zalety czysto praktyczne. Warto zdawać sobie sprawę  z faktu, iż lampiony, czy pochodnie ogrodowe muszą być  wykonane z materiałów trwałych i solidnych, takich, którym niestraszne będą zmienne warunki pogodowe z deszczem na czele.

Oczywiście lampiony i świeczniki ogrodowe powinny być odpowiednio dobrane do typu przestrzeni. W ogrodzie minimalistycznym i urządzonym raczej oszczędnie muszą dominować nowoczesne formy i proste wzory. Tam zaś, gdzie domownicy chcieli uzyskać efekt magicznego miejsca z mnóstwem urokliwych zakamarków, sprawdzi się latarenka czy lampiony z mnóstwem ozdób.

Pamiętajmy o tym, iż ciągi komunikacyjne (czyli innymi słowy ogrodowe dróżki) także domagają się uwagi. W tym przypadku stosujemy rzecz jasna identyczne lampiony czy latarenki w większej ilości, aby przechadzanie się po ścieżce było prawdziwą przyjemnością.

Pochodnie ogrodowe i lampy oliwne

Projektanci w pełni zadbali o to, byśmy mieli do wyboru wiele rozmaitych produktów służących stylowemu oświetleniu ogrodu. Lampiony to jedno, są jednak także pochodnie czy też lampy oliwne, idealnie przywołujące na myśl czasy dawniejsze. Widok żywego ognia jest niezwykle kojący, pozwala poczuć się bezpiecznie i sielsko. Ponadto dzięki blaskowi płomienia wieczorno-nocne przesiadywanie w ogrodzie będzie po prostu znacznie przyjemniejsze niż do tej pory, dlatego pochodnie i lampiony zyskują coraz większą popularność.

Pełna uroku latarenka będzie w stanie sprawić, że w ogrodowej przestrzeni zagości tak modny ostatnimi czasy styl rustykalny, skandynawski czy też shabby-chic. Będzie sielsko i pięknie. Producenci nie poprzestają jedynie na walorach czysto estetycznych - stosują komin z niedużym otworem gwarantujący, że ogień nie zgaśnie niepostrzeżenie.

Lampa oliwna, latarenka lub świecznik czy lampiony to znakomite sposoby na to, by rozświetlić okolice stołu, który w ogrodzie czy na tarasie zbiera wszystkich przy biesiadzie, rozmowach albo po prostu wspólnym nicnierobieniu. Będzie pięknie, nastrojowo i stylowo – postawmy (na) lampiony!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium