Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne sprawi, że dom będzie pięknie wyeksponowany, a przestrzeń wokół niego – odpowiednio oświetlona, przytulna i nastrojowa. W Czerwonej Maszynie znaleźć można lampy ogrodowe, pochodnie, dekoracyjne lampiony oraz światełka zewnętrzne, które będą piękną i praktyczną ozdobą tarasów, ogrodów oraz balkonów.

Oświetlenie zewnętrzne

Latarnia solarna Eva Solo 43 cm Latarnia solarna Eva Solo 43 cm
Producent: Eva Solo
Cena:

748,06 zł

szt.
zobacz więcej
Latarnia solarna Eva Solo 30 cm Latarnia solarna Eva Solo 30 cm
Producent: Eva Solo
Cena:

440,03 zł

szt.
zobacz więcej

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne

Taras i ogród to fantastyczne miejsca odpoczynku także po zmroku. Ważne jednak by były właściwie oświetlone, aby przestrzeń wokół domu była nastrojowa. Z pomocą oświetlenia ogrodowego można efektownie podkreślić ciekawe detale architektoniczne, elementy ogrodowej małej architektury, a także piękną roślinność. Oświetlenie zewnętrzne domu sprawia też, że dom wygląda elegancko i stylowo, a więc staje się naszą wizytówką. Zaletą oświetlenia przestrzeni wokół domu jest także poprawa bezpieczeństwa.

Lampy zewnętrzne i ogrodowe

Oświetlenie zewnętrzne można zrealizować z wykorzystaniem bardzo wielu rozwiązań. Najpopularniejsze są lampy zewnętrzne w formie kinkietów lub reflektorów, a także lampy ogrodowe stojące. Podłączenie oświetlenia w ogrodzie wymagać może zbudowania całej instalacji. Jeśli takiej nie posiadamy lub nie przewidujemy montażu takiej instalacji to alternatywnym rozwiązaniem są lampy solarne do ogrodu. Wyglądają one elegancko, efektownie, są ekologiczne, a korzystanie z nich jest bezkosztowe. Wysokiej jakości lampy solarne mogą z powodzeniem świecić przez całą noc, nawet do dwudziestu godzin. Dlatego też sprawdzą się nawet zimą. Lampa solarna może mieć różne kształty i formy – od lamp stojących wbijanych w ziemię, przez lampy stołowe, aż po wiszące lampy solarne. Oświetlenie ogrodowe stworzone w oparciu o lampy solarne do ogrodu, ma tę zaletę, że można dowolnie zmieniać ich położenie, jeśli zechcemy zmienić aranżację ogrodu. Takie lampy ogrodowe stojące zapewnią też oświetlenie chodników i dróżek, ułatwiając poruszanie się po ogrodzie po zmroku. Kupując lampy do ogrodu warto też zwrócić uwagę na lampy ogrodowe LED, a także lampy ogrodowe w formie kamieni ogrodowych i innych ciekawych kształtach.

Efektowne pochodnie i lampiony

Wspomniane wyżej lampy ogrodowe to propozycja na stałe, często całoroczne oświetlenie przestrzeni wokół domu. Czasem jednak potrzebne jest dodatkowe oświetlenie, które możemy zastosować na tarasie czy też w ogrodowej altanie. Stworzy ono wyjątkowy nastrój. Najlepiej w tej roli sprawdzają się lampiony ogrodowe. Mogą mieć one bardzo nowoczesną formę, bądź przypominać wyglądem stare lampy oliwne i naftowe. Podobny efekt stworzą pochodnie. Jedne i drugie pozwalają wykorzystać w aranżacji przestrzeni prawdziwy ogień w bezpiecznej formie. Lampiony, latarenki i świeczniki ogrodowe mogą ciekawie urozmaicić przestrzeń i dodać magii letnim wieczorom spędzanym w gronie rodziny i przyjaciół.

Światełka zewnętrzne i girlandy

Bardzo efektownie wyglądają światełka zewnętrze w postaci pojedynczych lampek przenośnych z możliwością zawieszenia w różnych miejscach, jak i girlandy. Girlanda z białymi lub kolorowymi żarówkami jest niezwykle popularna, szczególnie gdy chcemy przygotować ogród na imprezę. Girlandy można rozpiąć na różne sposoby, co zawsze daje fantastyczny efekt. Tego typu girlanda to często wykorzystywany element także na przyjęciach weselnych lub w plenerach fotograficznych. Równie efektownie wyglądają ogrodowe neony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium